«Укрнафта» звернулась до Генпрокуратури з приводу спецдозволу
«Укрнафта» звернулась до Генпрокуратури з приводу спецдозволу

ПАТ «Укрнафта» звернулось до Генеральної прокуратури України з пропозицією вступити в судову справу стосовно спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище. Позов «Укрнафти» до Державної служби геології та надр України та ТОВ «Аркона Газ-Енергія» буде розглядатись в Київському апеляційному адміністративному суді 21 лютого 2018 року.

«Укрнафта» звернула увагу Генпрокуратури на те, що спецдозвіл №4830 від 18.05.2017 р. був виданий «Аркона Газ-Енергія» без проведення публічного аукціону. При цьому «Аркона Газ-Енергія» сплатила збір за надання дозволу в розмірі 3,8 млн грн., в той час, як його реальна вартість, за підрахунками «Укрнафти», складає до 110 млн грн. Така оцінка компанії ґрунтується на результатах геологічних досліджень, які «Укрнафта» проводила на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі від 2004 до 2010 року та які були затверджені ДКЗ України в грудні 2010 року. Відповідно до них лише по Червонолуцькій площі видобувні запаси газу сягають 1,06 млрд м3, а видобувні запаси конденсату – 96 тис. тонн. Водночас у виданому «Аркона Газ-Енергія» спецдозволі зазначені значно менші видобувні запаси: 320 млн м3 газу та 17 тис. тонн конденсату відповідно. При цьому ані «Аркона Газ-Енергія», ані інші компанії додаткових досліджень на родовищі не проводили.

На думку «Укрнафти», таке значне заниження запасів родовища порівняно із показниками, затвердженими Державною комісією України по запасах корисних копалин, пояснює значне заниження ціни спецдозволу №4830. Тож компанія вважає, що спецдозвіл №4830 був оформлений з порушенням норм законодавства, а рішення про його видачу нанесло шкоду інтересам держави та самого підприємства. 14 листопада 2017 року «Укрнафта» звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом проти Держгеонадр та ТОВ «Аркона Газ-Енергія».

Ситуація навколо спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище акцентує увагу на недоліках української системи ліцензування. В Україні немає єдиного спецдозволу на розвідку і видобуток, а це означає, що навіть серйозні інвестори не мають гарантії, що після розвідки вони отримають ліцензію на видобуток.

Довідково

Свистунківсько-Червонолуцьке родовище знаходиться в Полтавській області. Згідно з протоколом ДКЗ України від 21.12.2010 р. №2148, по Червонолуцькому родовищу були затверджені видобувні запаси газу в розмірі 1,06 млрд м3 та видобувні запаси конденсату в розмірі 96 тис. тонн. По Свистунківському родовищу в державних балансах України обліковувались загальні/видобувні запаси газу в розмірі 548 млн м3 та загальні/видобувні запаси конденсату 60/30 тис. тонн. «Укрнафта» проводила геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Свистунківсько-Червонолуцького об’єкта на підставі спецдозволу №2501 від 20.07.2004 р., який був виданий на 10 років. У подальшому «Укрнафта» здійснила всі дії для пролонгації спецдозволу та мала намір отримати спецдозвіл на видобуток як надрокористувач, що підготував відповідне родовище для промислової розробки.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93