«Укрнафта» сплатила 6,8 млрд грн податків за 1 півріччя 2019
«Укрнафта» сплатила 6,8 млрд грн податків за 1 півріччя 2019

За перше півріччя 2019 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 6,8 млрд грн.Податки за звітний період на 2,0% перевищили аналогічний показник минулого року (6,6 млрд грн).

«Укрнафта» продовжує виконувати поточні податкові зобов’язання в повному обсязі, незважаючи на відсутність фінального рішення з питання погашення простроченого податкового боргу компанії та постійні проблеми з реалізацією видобутої нафти через систему державних аукціонів, через які «Укрнафта» реалізує нафту та конденсат та на яких початкова ціна встановлюється відповідно до затвердженого державою порядку. Зокрема, за звітний період з 10 оголошених відбулось лише чотири аукціони.

 

Водночас над вирішенням питання простроченого податкового боргу «Укрнафта» працює вже більше трьох років і направила уряду низку пропозицій щодо реструктуризації податкового боргу, проте жодна з них не отримала підтримки. В березні цього року акціонери погодили рішення, яке має призвести до повного погашення простроченого податкового боргу компанії через придбання НАК «Нафтогаз України» 2,06 млрд м3 газу, що був  закачаний видобувником до підземних сховищ у попередні періоди, а також 2 млрд м3 газу майбутнього видобутку. В свою чергу «Укрнафта» направить отримані гроші виключно на погашення податкового боргу (включно із штрафами та пенями), а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод. Вирішення проблеми простроченого податкового боргу відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів. Однак рішення уряду з цього питання і досі відсутнє.

Читайте також