«Укрнафта» просить НАБУ притягнути керівництво Держгеонадра до відповідальності
«Укрнафта» просить НАБУ притягнути керівництво Держгеонадра до відповідальності

ПАТ «Укрнафта» звернулося до Національного антикорупційного бюро України з проханням розслідувати факти зловживання службовим становищем з боку колишнього керівника Держгеонадра Миколи Бояркина та чинного т.в.о. Голови Держгеонадра Олега Кирилюка, пов’язані із незаконними діями регулятора щодо не продовження строків 9 спецдозволів ПАТ «Укрнафта», дія яких закінчується в 2017 році.

В повідомленні про вчинені злочини йдеться про те, що колишній та чинний керівники Держгеонадра неодноразово протиправно повертали документи ПАТ «Укрнафта» на продовження строків дії спецдозволів з огляду на наявність у компанії податкового боргу. Водночас керівництво Держгеонадра безумовно усвідомлювало той факт, що такі дії призведуть до зупинки видобутку вуглеводнів та, як наслідок, до заподіяння шкоди в особливо великих розмірах не тільки компанії, а й безпосередньо державі.

Також в заяві вказується на те, що вчиняючи вищевказані протиправні діяння, керівництво Держгеонадра свідомо проігнорувало постанову Окружного адмінсуду м. Києва (від 11.11.2016 у справі №826/15532/16), залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адмінсуду від 17.01.2017 та ухвалою Вищого адмінсуду України від 23.05.2017, якою можливість відмовляти в продовженні строку дії спецдозволів через наявність у надрокористувача податкового боргу визнана незаконною, а відповідний пункт 15 Порядку видачі спецдозволів (№615) скасований.

У листопаді 2016 року і березні 2017 року компанія подала два позови про продовження 3 спецдозволів (Заводівське, Коржівське і Козіївське) і 6 спецдозволів (Південно-Панасівське, Анастасівське, Артюхівське, Рибальське, Качалівське і Липоводолинське родовища). Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив обидва позови компанії, зобов’язавши Держгеонадра продовжити на 20 років і видати компанії вказані спецдозволи. 3 серпня 2017 року після розгляду в апеляційній інстанції вступило в силу судове рішення щодо Заводівського, Коржівського і Козіївського родовищ. Апеляційне провадження у другій справі очікується в вересні.

Держгеонадра відмовились добровільно виконувати рішення суду, що набрало законної сили; 11 серпня Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження. Попри це, станом на 7 вересня 2017 року рішення суду залишається невиконаним, жоден із спецдозволів «Укрнафти» не був продовжений.

Незаконні дії Держгеонадра вже призвели до зупинки видобутку нафти і газу на низці родовищ компанії, втрати 17% видобутку нафти і газу, скорочення обсягів виробництва скрапленого газу і практично повної зупинки Гнідинцівського газопереробного заводу. «Укрнафта» вже оголосила про вимушене скорочення інвестиційної програми і можливе скорочення 1500 робочих місць. Зупинка видобутку залишила без газу напередодні опалювального сезону близько 50 тисяч людей у 8 населених пунктах Сумщини.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також