«Укрнафта» повністю погасила податкову заборгованість перед державою
«Укрнафта» повністю погасила податкову заборгованість перед державою

ПАТ «Укрнафта» повідомляє про повне погашення «історичної» податкової заборгованості. Компанія перерахувала до спеціального фонду державного бюджету 28,9 млрд грн. Ця сума включає борг по сплаті ПДВ, податку на прибуток та рентної плати, нараховані штрафи та пені за несвоєчасну сплату грошових зобов’язань.

Погашення податкового боргу відбулось в рамках реалізації угод між ПАТ «Укрнафта» та НАК «Нафтогаз України» про купівлю-продаж природного газу. Відповідно до зазначених угод «Нафтогаз» заплатив «Укрнафті» 15,1 млрд грн за 2,061 млрд м3 природного газу 2006 року видобутку.

Крім того, ПАТ «Укрнафта» отримало передплату в розмірі 23,5 млрд грн за поставку природного газу майбутнього видобутку. Компанія очікує здійснити поставки газу в рамках передплати протягом наступних років. В свою чергу, ПАТ «Укрнафта» повернуло НАК «Нафтогаз України» 2,5 млрд грн позики, яку Товариство отримало на початку цього року для сплати зобов’язань з ПДВ, що виникли в процесі реалізації природного газу.

В результаті реалізації угод про продаж газу ПАТ «Укрнафта» також сплатило до спеціального фонду державного бюджету 3,9 млрд грн поточних зобов’язань з ПДВ та 3,3 млрд грн авансових платежів з податку на прибуток. Реалізація газових угод між компаніями стала можливою після прийняття Верховною Радою України законів 1005-ІХ та 1006-ІХ та постанови Кабінету Міністрів України №1195.

«Вирішення питання податкового боргу стало результатом злагоджених дій Наглядової Ради та Правління «Укрнафти», активної роботи команди «Нафтогазу» та підтримки Уряду і народних депутатів. «Укрнафта» має намір зосередитись на вирішенні стратегічних завдань та формуванні умов, які дозволять забезпечити стале збільшення видобутку нафти та газу в інтересах енергетичної безпеки України», - відзначив Олег Гез, Голова Правління ПАТ «Укрнафта».

Погашення податкового боргу матиме позитивний вплив на господарську діяльність та фінансовий стан «Укрнафти». Водночас, ПАТ «Укрнафта» відзначає, що аналогічне рішення могло бути реалізоване ще в 2016 році, коли компанія запропонувала Державній фіскальній службі (ДФС) погасити податковий борг за рахунок 2,061 млрд м3 природного газу, що належав «Укрнафті», і право власності на який було підтверджено рішенням Вищого господарського суду України в 2014 році. Відмова Офісу великих платників податків ДФС прийняти цей обсяг газу в податкову заставу призвела до стрімкого зростання суми податкового боргу «Укрнафти» саме через нарахування штрафів та пені впродовж наступних 4 років.

Водночас, компанія позитивно оцінює факт отримання оплати за частину природного газу власного видобутку, яку «Укрнафта» намагалась отримати ще з 2006 року, а також виконання рішення Вищого господарського суду України.

 

Довідка:

Податкова заборгованість ПАТ «Укрнафта» сформувалася протягом 2014-2015 рр. після різкого підвищення рентної плати за видобування нафти.

Читайте також