«Укрнафта» планує виплатити 1,2 млрд грн. податкового боргу в 2018 році
«Укрнафта» планує виплатити 1,2 млрд грн. податкового боргу в 2018 році

Фінансовий план ПАТ «Укрнафта» на 2018 рік передбачає виплату 1,2 млрд грн. простроченого податкового боргу, сума якого становила 11,85 млрд грн. на кінець минулого року. При цьому компанія виходить з того, що ціна на нафту марки Urals протягом року збережеться на рівні 50 дол. США за барель або вище, а також, що державний регулятор вчасно продовжить термін дії 27 спецдозволів.

Водночас, блокування державними органами процесу продовження 27 спецдозволів, що призведе до зупинки виробництва, може негативно вплинути на спроможність «Укрнафти» погасити частину податкового боргу в поточному році. Ще одним фактором ризику може стати нестабільна робота системи державних аукціонів з продажу нафти, на яких компанія продає нафту та конденсат за регульованими державою цінами. Минулого року не відбулись 11 державних аукціонів, що негативно вплинуло на грошовий потік компанії.

На зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України Володимиром Кістіоном, яка відбулась минулого тижня, керівництво «Укрнафти» наголосило, що збільшення капітальних інвестицій дозволить компанії швидше погасити податковий борг. Цей сценарій можливий лише за умови реструктуризації боргу на період чотирьох років, впродовж яких «Укрнафта» за рахунок власних коштів не лише сплатить частинами податковий борг, а й збільшить обсяг інвестицій. Натепер наявність прострочених податкових зобов’язань обмежує можливості компанії інвестувати в збільшення видобутку.

Джонатан Поппер, Виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії та розвитку ПАТ «Укрнафта»:

«Спроможність компанії погасити частину податкового боргу цього року залежатиме від ціни на нафту, вчасного продовження спецдозволів та вирішення проблем з державними аукціонами з продажу нафти. Наші розрахунки свідчать, що за умови реструктуризації податкового боргу «Укрнафта» погасить його швидше. Крім того, впродовж наступних 5 років держава може отримати від компанії додатково 23 млрд грн., оскільки інвестиції дозволять збільшити видобуток нафти та газу. Якщо залишити все як є і компанія буде змушена спрямовувати всі кошти лише на сплату податкового боргу, то в наступні 5 років ми станемо свідками скорочення обсягів видобутку та зменшення податкових надходжень в держбюджет».

Довідково

Прострочений податковий борг ПАТ «Укрнафта» становив 11,85 млрд грн. на кінець 2017 року. Цей показник включає прострочену заборгованість самої компанії та її структурних підрозділів, а також борг по спільній діяльності. Підхід «Укрнафти» до обліку податкового боргу відповідає чинному законодавству та узгоджується з рекомендаціями незалежного зовнішнього аудитора. Переважна частина податкового боргу сформувалась впродовж 2014-2015 років до зміни менеджменту компанії.

«Укрнафта» бачить 2 шляхи погашення податкового боргу. Компанія запропонувала передати Державній фіскальній службі в податкову заставу 2 млрд м3 газу, ринкова вартість якого становить приблизно 15 млрд грн., що більш ніж достатньо для повного погашення податкового боргу. Другий варіант – розстрочення податкового боргу на кілька років та його погашення частинами за рахунок власних коштів «Укрнафти». Останні пропозиції були передані до ДФС ще в травні 2017 року. Згодом, за інформацією ДФС, пропозиції компанії були передані до Міністерства фінансів України, проте «Укрнафта» досі не отримала жодної змістовної відповіді з цього питання. У січні 2018 року ці пропозиції були представлені Віце-прем’єр-міністру України Володимиру Кістіону.

Водночас питання податкового боргу компанії часто використовується державними органами, як підстава для блокування діяльності «Укрнафти». Минулого року Держгеонадра не продовжувала дію 9 спецдозволів, посилаючись на наявність податкового боргу. Така практика була визнана незаконною в судовому порядку.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також