Спростування інформації щодо блокування ПАТ «Укрнафта» дій податкового органу та їх судового оскарження
Спростування інформації щодо блокування ПАТ «Укрнафта» дій податкового органу та їх судового оскарження

ПАТ «Укрнафта» повідомляє, що рішення Верховного Суду України щодо опису 2 млрд м3 природного газу як податкової застави не остаточне – Верховний Суд України направив судову справу на новий розгляд в суд першої інстанції.

Таким чином, рішення щодо необхідності передачі природного газу у податкову заставу судовими інстанціями не прийнято. До вирішення цієї справи заява щодо здійснення «повного комплексу передбачених Податковим кодексом заходів» є передчасною і розцінюється «Укрнафтою», як тиск держави в особі Офісу великих платників податків ДФС України. ПАТ «Укрнафта» наполягає на реалізації свого права на передачу 2 млрд м3 природного газу як податкової застави.

Нагадаємо, ПАТ «Укрнафта» пропонувало ефективний механізм погашення податкової заборгованості – як ліквідне майно було запропоновано використати 2 млрд м3 газу, який знаходиться на балансі компанії. Право власності на природний газ підтверджено первинною бухгалтерською документацією та чинними судовими рішеннями. Мінімальна ринкова вартість цього обсягу становить 16,8 млрд грн., що повністю покриває податкову заборгованість компанії перед бюджетом. Однак ДФС відмовилася від опису цього майна, у зв'язку з чим ПАТ «Укрнафта» звернулося до судових органів за захистом порушених прав та інтересів.

Чекаємо на зважену та конструктивну позицію Офісу великих платників податків ДФС України, яка базуватиметься на верховенстві права незалежно від впливу суб’єктивних факторів.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також