Результати роботи компанії у 1 півріччі 2021 року
Результати роботи компанії у 1 півріччі 2021 року

Аналіз виробничих результатів

У першому півріччі 2021 року ПАТ «Укрнафта» видобуло 739,3 тис. т нафти й конденсату та 542,1 млн м3 газу, що перевищує затверджений виробничий план на 3,3% і 7,9% відповідно. Середньодобовий видобуток нафти й конденсату демонструє зростання з початку року. У червні показник середньодобового видобутку нафти і конденсату склав 4,17 тис. т, що на 4,6% більше в порівнянні з січнем і на 0,5% більше в порівнянні з травнем поточного року. Середньодобовий видобуток природного газу в червні сягнув 3,15 млн м3, що перевищує аналогічні показники січня на 7,1% і травня - на 3,9%.

«Укрнафті» вдалося досягти збільшення середньодобового видобутку завдяки підвищенню операційної ефективності при роботі на наявному фонді свердловин: переходу на нові продуктивні горизонти, оптимізації капітальних і поточних ремонтів перспективних свердловин, заміні критично зношеного обладнання. У першому півріччі компанія завершила капітальний ремонт (КРС) на 76 свердловинах, вивела з бездіяльності 42 свердловини, провела 13 операцій інтенсифікації (в тому числі 3 операції гідророзриву) та виконала 3 операції за допомогою колтюбінгової установки без бригади КРС. За рахунок проведення організаційно-технічних заходів вдалося додатково отримати 61,3 тис. т нафти й конденсату і 32,9 млн м3 природного газу.

Фіскальна дисципліна

«Укрнафта» продовжує повністю виконувати поточні податкові зобов'язання. У 1 півріччі компанія сплатила податків на суму 6,1 млрд грн. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, акцизний збір та інші податки.

За користування надрами до державного та місцевих бюджетів різних рівнів надійшли 3,56 млрд грн рентної плати. З них 178 млн грн спрямовано до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу. Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримають бюджети Сумської, Івано-Франківської і Полтавської областей.

Рентна плата, яка надійшла до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

 

6 міс.2021 р.

Сумська обл.

73,7

Івано-Франківська обл.

41,7

Полтавська обл.

27,6

Чернігівська обл.

16,2

Львівська обл.

15,3

Харківська обл.

2,8

Дніпропетровська обл.

0,5

Чернівецька обл.

0,1

Всього

177,9

Результати роботи на роздрібному ринку

У роздрібному сегменті «Укрнафта» зосередилася на модернізації мережі АЗС. У 2021 році компанія продовжує оновлювати інфраструктуру роздрібного бізнесу та впроваджувати програмно-апаратний комплекс МPOS. Для зменшення простоїв АЗС під час відключень електроенергії проводиться заміна мережевого обладнання та поліпшення каналів зв'язку, постачання бензинових і дизельних генераторів.

Крім цього, компанія почала оновлювати інформаційні табло на АЗС, і до кінця року планує зробити це на 85 станціях. «Укрнафта» втілює програму підвищення енергоефективності станцій і проводить ремонт дорожнього покриття на заправках.

В цьому році був зроблений додатковий акцент на розширенні спектру послуг на АЗС. На сьогоднішній день магазини працюють на 45 станціях, в планах до кінця року - відкриття ще 23 магазинів. Асортимент супутніх товарів розширюється і на АЗС без повноцінних магазинів.

Завдяки впровадженню додаткових сервісів і підтримці справедливих цін на паливо, в першому півріччі відбулося збільшення обсягів продажів нафтопродуктів і супутніх товарів.

Читайте також