Результати загальних позачергових зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта»
Результати загальних позачергових зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта»

28 березня 2019 року відбулись позачергові загальні збори акціонерів ПАТ «Укрнафта», на яких була розглянута низка питань щодо управління та діяльності підприємства.

Акціонери надали згоду на укладання контрактів між ПАТ «Укрнафта» та НАК «Нафтогаз України» щодо купівлі-продажу природного газу загальним обсягом 4,062 млрд м3. Згода акціонерів була обов’язковою умовою, оскільки йдеться про правочин між пов’язаними особами. Відповідність умов цих договорів звичайним ринковим умовам підтверджена незалежним експертом – ТОВ «КПМГ-Україна».

Угодами передбачено, що НАК «Нафтогаз України» придбає 2,062 млрд м3 газу, що був  закачаний «Укрнафтою» до підземних сховищ у попередні періоди, а також 2 млрд м3 газу майбутнього видобутку. Передбачено, що розрахунки будуть здійснюватися грошовими коштами, отриманими НАК «Нафтогаз України» від КМУ в порядку компенсації за виконанням спеціальних обов’язків щодо постачання газу для забезпечення потреб населення та теплокомуненерго. В свою чергу «Укрнафта» направить отримані гроші виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод.

Це рішення спрямоване на погашення історичного простроченого податкового боргу ПАТ «Укрнафта», включно зі штрафами та пенями, що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів. Водночас, «Укрнафта» зможе повністю сплатити податковий борг лише в разі повного виконання угод про купівлю-продаж газу.

Наразі компанія продовжує виконувати всі податкові зобов’язання, і навіть сплатила частину простроченого податкового боргу. Проте нарахування штрафних санкцій призводить до зростання сумарного боргу компанії та обмежує її можливості інвестувати в розвиток бізнесу.

Крім того, акціонери прийняли рішення про внесення змін та доповнень до Статуту «Укрнафти», а також затвердили положення про Наглядову раду. Зокрема, Наглядова рада складатиметься з 6 незалежних членів та 5 членів, які представляють акціонерів. Крім того, Наглядовій раді були передані повноваження призначати та звільняти Голову правління компанії (раніше ці рішення відносились до компетенції зборів акціонерів). Вказані зміни покликані привести систему корпоративного управління ПАТ «Укрнафта» у відповідність до вимог закону України «Про акціонерні товариства».

Акціонери обрали новий склад Наглядової ради ПАТ «Укрнафта». До Наглядової ради за квотою мажоритарного акціонера НАК «Нафтогаз України» увійшли Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк та Поліна Загнітко, інтереси міноритарних акціонерів представлятимуть Яна Мануілова та Уріел Цві Лейбер. На позиції незалежних директорів Наглядової ради ПАТ «Укрнафта» обрані: Андрій Бойцун, Олена Макеєва, Олег Мозговий, Микола Почапський, Андрій Процик та Павло Загороднюк.  Збори акціонерів затвердили умови контрактів членів Наглядової ради.

У зв’язку з переліченими змінами акціонери вирішили достроково припинити повноваження чинного Голови Правління «Укрнафти» Марка Роллінса 30 квітня 2019 року. Метою цього рішення є надати можливість новопризначеній Наглядовій раді скористатись своїми повноваженнями обрати та призначити Голову правління ПАТ «Укрнафта». За рішенням акціонерів з 1 травня 2019 року Олег Гез, нинішній Заступник Голови Правління та Виконавчий Віце-Президент з питань збуту, буде тимчасово виконувати обов’язки Голови Правління до обрання нового очільника в порядку, передбаченому новим Статутом компанії.

Нагадаємо, що планові загальні збори акціонерів «Укрнафти», на яких розглядатимуться результати роботи компанії за рік, призначено на 25 квітня 2019 року.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93