Показники видобутку «Укрнафти» залишаються стабільними
Показники видобутку «Укрнафти» залишаються стабільними

За оперативними даними, в січні-лютому 2020 року «Укрнафта» видобула 252,2 тис. т нафти і конденсату і 195,7 млн м3 газу, що, відповідно, на 2,2% і 3,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Середньодобові показники видобутку вуглеводнів за перші два місяці склали 4,2 тис. т нафти і конденсату і 3,26 млн м3 газу, дещо збільшившись у порівнянні з показниками минулого року.

У січні фахівці компанії завершили буріння бокового горизонтального стовбура свердловини №119Г на Великобубнівському родовищі (Сумська обл.). Основною особливістю і складністю реалізації проекту була невелика товщина цільового горизонту (5-6 м), яка потребує залучення високотехнологічних методик геологічного моделювання і направленого буріння. Зараз на свердловині проводяться дослідження з метою визначення її видобувного потенціалу та оптимальних режимів подальшої роботи. За попередніми результатами, початковий добовий дебіт свердловини №119Г становить понад 60 тон вуглеводневого флюїду.

Маврікій Калугін, Заступник Голови Правління, Виконавчий Віце-Президент з питань видобутку та переробки: «На Великобубнівському родовищі наші фахівці провели оцінку перспектив видобутку нафти з карбонатних горизонтів Б-9 і Б-10 в башкирських відкладах, які до цього не вважалися перспективними. Висока продуктивність нової свердловини показує, що потенціал зростання видобутку на діючих родовищах ще далеко не вичерпаний».

Середньодобові показники видобутку 

Січень-Лютий 2020

Січень-Лютий 2019

Рік до року, %

Видобуток нафти та конденсату, тис. т

4,2

4,18

0,48

Видобуток газу, 
млн м3

3,26

3,21

1,56

«Укрнафта» демонструє зростання видобутку нафти і газу третій рік поспіль. Невирішене питання простроченої податкової заборгованості обмежує можливості інвестувати в розвиток бізнесу. «Укрнафта» здатна вдвічі збільшити видобуток нафти протягом 10 років. Для цього потрібні системні інвестиції в сумі понад 100 млн дол. США на рік: в модернізацію інфраструктури, буріння нових свердловин, заходи з інтенсифікації видобутку на діючих свердловинах.

Читайте також