Гнідинцівський ГПЗ на межі зупинки, під загрозою газопостачання Прилук
Гнідинцівський ГПЗ на межі зупинки, під загрозою газопостачання Прилук

Припинення роботи ПАТ «Укрнафта» на п'яти родовищах Сумської області призвело до істотного зниження завантаження Гнідинцівського і Качанівського газопереробних заводів компанії. Як повідомлялося, Державна служба геології та надр не продовжила 9 ліцензій компанії, дія яких спливає в цьому році, незважаючи на відсутність законних підстав для таких дій.

На Гнідинцівський завод стало надходити на 50% менше нафти і конденсату і на 80% менше природного газу. Зупинена робота цеху переробки газу (абсорбційно-газофракціонуюча установки з блоками охолодження та осушки газу, компресорних станцій третьої ступені цеху). Виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ скоротилися майже на 80% ‒ із 3200 т до 700 т в місяць.

Обладнання дотискувальної компресорної станції працює в умовах мінімального завантаження, що ускладнює ведення технологічного процесу та дотримання технологічного регламенту. Довготривала експлуатація компресорного та технологічного обладнання в цих режимах може призвести до повної зупинки Гнідинцівського ГПЗ. Як наслідок, буде припинено приймання нафти, конденсату та газу з усіх діючих родовищ, які надходять на завод. Після цього відбудеться припинення газопостачання населення м. Прилуки та інших населених пунктів Прилуцького та Варвинського районів Чернігівської області.

Компанія була змушена призупинити роботу Анастасівської газліфтної компресорної станції і знизити завантаження цехів переробки газу Качанівського ГПЗ. Це спричинило 30% скорочення місячного виробництва зрідженого газу – із 6400 т до 4300 т.

Нагадаємо, що в червні «Укрнафта» була змушена зупинити видобуток на п'яти родовищах в Сумській області через бездіяльність Державної служби геології та надр України в питанні продовження ліцензій.
 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також