Державна служба геології та надр продовжує протиправно не виконувати рішення суду
Державна служба геології та надр продовжує протиправно не виконувати рішення суду

ПАТ «Укрнафта» повідомляє про зухвале нехтування Державною службою геології та надр України, очолюваною О.В. Кирилюком чинного судового рішення, яким службу зобов’язано продовжити на 20 років та видати ПАТ «Укрнафта» три спеціальні дозволи на користування надрами Заводівського, Коржівського та Козіївського родовищ.

На зустрічі, яка відбулась 2 серпня у Держгеонадрах Олег Кирилюк повідомив представників ПАТ «Укрнафта» про те, що судові рішення щодо продовження строків дії спеціальних дозволів компанії будуть виконуватися службою виключно в примусовому порядку.

У зв’язку з фактичною відмовою центрального органу виконавчої влади добровільно виконувати судові рішення, ПАТ «Укрнафта» було змушено звернутись до виконавчої служби, за наслідками чого 11 серпня Відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження та надано Державній службі геології та надр 10 робочих днів для виконання рішення суду.

Станом на 6 вересня рішення суду виконано не було, тому державна виконавча служба змушена винести постанову про накладення штрафу та встановила новий строк для виконання рішення суду (резолютивна частина постанови):

 

Сподіваємось, що Державна служба геології та надр, як центральний орган виконавчої влади, не має на меті остаточно дискредитувати себе в очах громадськості та ПАТ «Укрнафта» зокрема, та все ж таки виконає рішення суду у наступні 10 робочих днів. В іншому випадку Кримінальним кодексом України передбачено покарання за нехтуванням судовими рішеннями, які набрали законної сили.

 

Довідково:

Статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, виконавець виносить постанову про накладення штрафу, зокрема на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі ж повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Пунктом 3 ст. 382 Кримінального кодексу України встановлена відповідальність за умисне невиконання постанови суду, що набрала законної сили службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або якщо заподіяно істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до п. 3 приміток ст. 368 Кримінального кодексу України службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, зокрема як-то передбачено у ст. 382 цього кодексу є, з-поміж іншого особи, посади яких згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належать до категорії «А».

Статтею 6 Закону України «Про державну службу» встановлено, що до посад державної служби категорії «А», серед іншого, належать посади керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, та їх заступників.

Державна служба геології та надр України, згідно з затвердженим положенням про неї, є центральним органом виконавчої влади, а пан Кирилюк О.В., є керівником такого органу виконавчої влади та, в разі невиконання судового рішення, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності згідно зі ст. 382 Кримінального кодексу України.

Принагідно повідомляємо, що 31.08.2017 року ПАТ «Укрнафта» звернулось до Національного антикорупційного бюро України щодо притягнення в тому числі Кирилюка О.В. до кримінальної відповідальності в порядку ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також