Заява ПАТ «Укрнафта» щодо аукціонів з продажу нафти
Заява ПАТ «Укрнафта» щодо аукціонів з продажу нафти

ПАТ «Укрнафта» спростовує розтиражовані в ЗМІ заяви про збитки, нібито завдані компанії внаслідок продажу нафти на аукціонах 15 липня та 17 червня 2020 року. Що стосується аукціону 15 липня 2020 року, то він не відбувся. Що стосується аукціону 17 червня 2020 року, то відповідно до рішення Правління ПАТ «Укрнафта» контракти про продаж нафти були укладені виключно з умовою зворотного викупу цієї нафти «Укрнафтою» за ціною її продажу. Таким чином, жодних втрат у зв’язку з низькою ціною продажу «Укрнафта» не понесла. Викуплена нафта буде перероблена в нафтопродукти на потужностях Кременчуцького НПЗ.

«Укрнафта» вкотре звертає увагу, що законодавство зобов’язує компанію щомісяця виставляти нафту для реалізації аукціонах, при цьому компанія позбавлена можливості самостійно встановлювати стартові ціни на видобуту продукцію або визначати дати аукціонів. Натомість, стартові ціни визначаються аукціонним комітетом, що складається з представників держави, на підставі порядку ціноутворення, визначеного урядовою постановою.

«Укрнафта» наголошує, що ситуація, коли ціни на нафтових аукціонах відрізняються від поточних ринкових цін є прямим наслідком системних недоліків державного регулювання. Ще одним наслідком є неможливість для «Укрнафти» ритмічно та в повному обсязі реалізовувати нафту та конденсат, внаслідок чого «компанія була змушена перейти до викупу власної сировини на аукціонах. Компанія неодноразово вказувала Уряду на недоліки та ризики ручного регулювання стартових цін на нафтових аукціонах та працює задля виправлення цієї ситуації.