ВС Швейцарії ухвалив рішення на користь «Укрнафти»
ВС Швейцарії ухвалив рішення на користь «Укрнафти»

Верховний Суд Швейцарії ухвалив рішення, яким підтвердив правомірність звернення ПАТ «Укрнафти» до міжнародного арбітражного суду для захисту своїх активів в Автономній Республіці Крим, незаконно захоплених після анексії півострова Російською Федерацією. 

Нагадаємо, що після захоплення Криму у 2014 році РФ із застосуванням сили позбавила «Укрнафту» прав власності на 16 автозаправних станцій. Компанія, спираючись на Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду.

Міжнародний арбітражний суд визначив Швейцарію в якості місця арбітражу. Однак РФ не визнала компетенцію міжнародного арбітражного суду, і оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнав наявність у нього юрисдикції, до Верховного Суду Швейцарії.

Верховний Суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом «Укрнафти» проти РФ на підставі згаданої Угоди. Відповідно, арбітражне провадження продовжиться і в найближчий час очікується остаточне рішення по суті справи. «Укрнафта» очікує, що це рішення підтвердить її право на компенсацію у 50 млн дол. США від РФ за експропріацію майна.

Рішення Верховного Суду Швейцарії також може вплинути на рішення інших судів в аналогічних справ українських компаній проти РФ. 

Читайте також