«Укрнафта» відновлює видобуток на 6 родовищах
«Укрнафта» відновлює видобуток на 6 родовищах

Спеціалісти ПАТ «Укрнафта» продовжують відновлювати роботу свердловин на 6 родовищах, які були зупинені раніше через відмову Державної служби геології та надр України продовжити ліцензії на видобуток. На сьогоднішній день на Анастасіївському, Артюхівському, Коржівському, Південно-Панасівському, Рибальському і Заводівському родовищах відновлено роботу 80 із 132 видобувних  свердловин.

Завдяки відновленню роботи на 6 родовищах «Укрнафта» збільшила рівень добового видобутку нафти, конденсату та газу. З початку грудня показник середньодобового видобутку нафти та конденсату по компанії становив 3,9 тис. т, що на 18% вище, ніж у період вимушеної зупинки родовищ. В цей же період показник середньодобового видобутку газу виріс на 12% ‒ до 2,9 млн м3.

Водночас, незважаючи на позитивну динаміку, показники добового видобутку поки не відновилися до попереднього рівня. У 1 кварталі 2017 року, до зупинки першого з 6 родовищ, компанія видобувала на добу 4,1 тис. т нафти з конденсатом і 3,5 млн м3 газу.

Маврікій Калугін, Заступник Голови Правління, Виконавчий Віце-Президент з видобутку і переробки:

«Ми зробимо все можливе, щоб відновити рівень видобутку. Водночас розуміємо, що вийти на попередні показники швидше за все не вдасться з низки технічних причин. У тому числі через погіршення експлуатаційної якості пластів внаслідок консервації свердловин, низького пластового тиску, несправності обладнання. У кількох газових родовищ відновити попередній рівень видобутку, ймовірно, вже неможливо. Через проблеми з продовженням ліцензій та невизначеність щодо тривалості вимушеного простою, нам довелося відкласти технічні заходи та інвестиційні проекти на цих родовищах».

Нагадаємо, в 2017 році закінчився термін дії 9 ліцензій «Укрнафти». Спроби компанії продовжити ліцензії були заблоковані Держгеонадрами і в період з квітня по червень 2017 року «Укрнафта» була вимушена зупинити видобуток на 6 родовищах. Компанія виграла низку судових позовів, оскарживши бездіяльність регулятора у питанні продовження ліцензій. Наприкінці жовтня і листопада після продовження ліцензій та отримання гірничих відводів «Укрнафта» змогла відновити видобуток на зупинених родовищах.

Виробничі втрати за період простою сягнули приблизно 92 тис. т нафти і конденсату та 76,3 млн м3 газу. «Укрнафта» недоотримала майже 1,4 млрд грн. доходу, а держава – приблизно 450 млн грн.  податкових доходів тільки з рентної плати.

У 2018 році закінчується термін дії 27 ліцензій «Укрнафти», на які припадає 45% річного видобутку нафти та конденсату та 25% річного видобутку газу в компанії. Компанія вже подала до Держгеонадр 21 заявку на продовження терміну дії ліцензій і найближчим часом подасть решту заявок.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також