«Укрнафта» сплатила 8,5 млрд грн податків за 7 місяців
«Укрнафта» сплатила 8,5 млрд грн податків за 7 місяців

ПАТ «Укрнафта», що входить до п’ятірки найбільших платників податків України, за січень-липень 2018 року сплатило податків на суму майже 8,5 млрд грн, в тому числі 784,9 млн грн у рахунок погашення простроченого податкового боргу.

Компанія продовжує виплачувати податковий борг на регулярній основі одночасно зі сплатою всіх поточних податкових зобов’язань. Консервативний план «Укрнафти» передбачає повернення 1,2 млрд грн боргу в 2018 році. Станом на 30 червня розмір простроченого боргу «Укрнафти» становив  11,05 млрд грн, зменшившись від початку року.

Ризиками для погашення податкового боргу залишаються спроби блокування спецдозволів з боку регуляторних органів, а також проблеми в системі державних аукціонів з продажу нафти, через які «Укрнафта» реалізує нафту та конденсат та на яких початкова ціна встановлюється відповідно до затвердженого державою порядку. Зокрема, від початку року із 14 аукціонів такими, що відбулись, визнано лише сім.

Нагадуємо, що на кінець першого півріччя 2018 року прострочений податковий борг ПАТ «Укрнафта» становив 11,05  млрд грн. Цей показник включає прострочену заборгованість самої компанії та її структурних підрозділів. Підхід «Укрнафти» до обліку податкового боргу відповідає чинному законодавству та узгоджується з рекомендаціями незалежного зовнішнього аудитора. Переважна його частина сформувалась впродовж 2014-2015 років до зміни менеджменту компанії.

 

Читайте також