«Укрнафта» переглядає плани по бурінню через непродовження спецдозволів
«Укрнафта» переглядає плани по бурінню через непродовження спецдозволів

Інвестиційний комітет ПАТ «Укрнафта» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубнівському родовищі в Сумській області. Проект передбачав завершення буріння нової розвідувальної свердловини № 119-Г глибиною 3 тис. метрів із середньодобовим дебетом 23 тонни нафти на добу. Однак через невирішене питання з продовженням спецдозволів інвесткомітет був змушений заморозити буріння. Термін дії спеціального дозволу на Великобубнівському родовищі закінчується 24 грудня 2019 року.

Джонатан Поппер, Виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії та розвитку:

«Невизначеність у питанні продовження ліцензій звужує горизонт інвестиційного планування для «Укрнафти». Нафтовий бізнес передбачає довгострокові інвестиції, особливо, коли йдеться про проекти буріння нових свердловин. Саме цей проект міг окупитися лише за три роки, але ми вже не можемо дозволити собі планувати на таку перспективу. Це поганий знак для «Укрнафти», але також і для України».

Нагадаємо, з початку поточного року через бездіяльність Держгеонадр «Укрнафта» була змушена зупинити видобуток на шести родовищах у Сумській і Львівській областях. В результаті, жителі восьми населених пунктів залишилися без газопостачання, а компанія втратила приблизно 20% добового видобутку нафти і конденсату, два газопереробні заводи переведені в режим мінімального завантаження: виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ скоротилося майже на 80%, на Качанівському ГПЗ – на 30%. У 2017 році закінчується термін дії 9 спецдозволів, у 2018 – 27 і в 2019 – 22 спецдозволів «Укрнафти».

Як повідомлялося раніше, «Укрнафта» вчасно і в повному обсязі подала до Держгеонадр необхідні документи на продовження 9 спецдозволів. Посадові особи Держгеонадр неодноразово відмовляли в продовженні терміну дії ліцензій. При цьому вони обґрунтовували свої дії наявністю у підприємства податкового боргу, навіть після того, як відповідні положення п. 15 порядку надання спеціальних дозволів були визнані протиправними та скасовані судом. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва, яке було підтверджено в апеляційній та у вищій інстанціях і набрало законної сили 17 січня 2017 року, наявність податкового боргу не є законною підставою для відмови у продовженні ліцензій.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також