Результати роботи компанії в 1 півріччі 2018 року
Результати роботи компанії в 1 півріччі 2018 року

ПАТ «Укрнафта», найбільша нафтовидобувна компанія України, публікує виробничі і фінансові результати за шість місяців 2018 року.

Ключові моменти

 • Компанія збільшує показники чистого доходу та чистого прибутку;
 • Середньодобовий видобуток вуглеводнів стабільний з початку року;
 • Компанія виконує поточні податкові зобов’язання в повному обсязі та сплачує прострочений податковий борг;
 • Інвестиції зросли, але все ще нижче оптимального рівня;
 • Триває процес модернізації організаційної структури та бізнес процесів;
 • З квітня компанія перейшла від виробництва аміаку до реалізації власного природного газу на українському ринку;
 • З початку року не відбулась половина державних аукціонів з продажу нафти та конденсату, що обмежує можливості компанії вільно продавати сировину;
 • Компанія розпочала ребрендинг власної мережі АЗС.

Ключові події

 • 14 червня відбулись загальні збори акціонерів, на яких переобрано склад Наглядової ради;
 • 30 березня Наглядова рада надала згоду на пропозицію менеджменту провести консолідацію всіх нафтосервісних підрозділів в рамках єдиної структурної одиниці;
 • На початку квітня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав Держгеонадра продовжити строк дії 11 спецдозволів «Укрнафти», що закінчуються в 2018

 

1 півріччя 2018

1 півріччя 2017

Різниця, %

Чистий дохід, млн грн.

16 762

13 781

21,6

Прибуток до оподаткування, млн грн

2 996

1 815

65,1

Податок на прибуток, млн грн

(935

(478)

95,4

Чистий прибуток/(збиток), млн грн

2 061

1 336

54,3

Видобуток нафти з конденсатом, тис. т

711

738

(3,7)

Видобуток газу, млн м3

522

615

(15,1)

Виробництво скрапленого газу, тис. т

55,0

67,1

(18,0)

 

 

1 кв. 2017

2 кв. 2018

1 півріччя 2018

2 півріччя 2017

Різниця, %

Видобуток нафти з конденсатом, тис. т

3,9

3,9

3,9

3,5

12,6

Видобуток газу, млн м3

2,9

2,9

2,9

2,7

7,4

Марк Роллінc, Голова Правління ПАТ «Укрнафта»:

«У першому півріччі компанія зберегла стабільний рівень виробництва та поліпшила фінансовий результат. «Укрнафта» продовжує повністю сплачувати всі податки та вже виплатила частину простроченого податкового боргу. Разом з тим, менеджмент компанії разом з акціонерами шукає рішення, яке дозволить «Укрнафті» повністю погасити податкову заборгованість, суттєво збільшити інвестиції та перейти від стабілізації до нарощування видобутку».

Аналіз фінансових результатів

 «Укрнафта» продовжує покращувати фінансові результати в 2 кварталі та 1 півріччі 2018 року. У звітній період середньозважена вартість реалізації нафти склала 67,13 дол. США за барель, збільшившись на 34,4% відносно показника за аналогічний період 2017 року. Тож, завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурі та стабілізації видобутку чистий дохід «Укрнафти» в 1 півріччі поточного року зріс на 22% до 16,8 млрд грн. У той же час показник чистого прибутку зріс до 2 млрд грн, або на 54% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«Укрнафта» продовжує повністю виконувати поточні податкові зобов’язання та водночас сплачувати податковий борг. В 1 півріччі компанія сплатила податків на суму 7,4 млрд грн, в тому числі 690 млн грн у рахунок погашення простроченого податкового боргу. Разом з тим, за відсутності узгодженого з урядом рішення щодо погашення простроченого боргу компанія продовжує нести витрати на формування забезпечення під можливі штрафи і пені за несплачені рентні платежі і податки минулих періодів. В 1 півріччі цього року вони сягнули 1,7 млрд грн.

Капітальні вкладення у 1 півріччі 2018 року становили 402 млн грн, збільшившись на 26% до аналогічного періоду минулого року. Компанія наростила вкладення в оновлення і ремонт обладнання, а також капітальні ремонти свердловин.

Аналіз виробничих результатів

У 1 півріччі 2018 року «Укрнафта» стабілізувала добовий видобуток вуглеводнів на рівні 3,9 тис. т нафти та конденсату та 2,9 млн м3 газу. Цього вдалось досягти на діючому фонді свердловин та в умовах природного виснаження родовищ завдяки раціональному використанню обмежених фінансових ресурсів та реалізації заходів з інтенсифікації видобутку на існуючих свердловинах.

У 1 півріччі середньодобовий видобуток нафти з конденсатом збільшився на 12,6%, а газу – на 7,4% у порівнянні до показників 2 півріччя минулого року. Компанія поступово відновлює обсяги виробництва після вимушеної зупинки видобутку на шести родовищах минулого року через незаконне блокування спецдозволів з боку державного регулятора.

Разом з тим, «Укрнафта» ще не вийшла на минулорічні показники видобутку до вимушеної зупинки виробництва та у порівнянні з 1 півріччям 2017 року скоротила обсяг видобутку вуглеводнів та виробництва скрапленого газу.

Компанії вдалось призупинити падіння виробництва через природнє виснаження родовищ та недоінвестування в попередні періоди. Проте перейти від стабілізації до зростання можна лише за рахунок збільшення інвестицій у модернізацію інфраструктури, інтенсифікацію видобутку, буріння нових свердловин та отримання нових ділянок. «Укрнафта» має потребу та можливості суттєво збільшити обсяги інвестицій, проте її спроможність інвестувати обмежена через відсутність узгодженого з урядом рішення стосовно погашення простроченого податкового боргу.

Крім того, в 1 півріччі шість із 12 державних аукціонів не відбулись через відсутність покупців. Недоліки в системі державних аукціонів обмежують можливості компанії вільно реалізовувати свою сировину, що негативно впливає на грошовий потік та динаміку інвестицій.

У звітній період «Укрнафта» провела ряд заходів, спрямованих на збільшення продуктивності існуючих свердловин. Так, дев’ять свердловин були переведені на ЕВН, в результаті чого в 1 півріччі додатково на цих об’єктах видобуто 1 108 т нафти з конденсатом. На кількох свердловинах Микуличинського родовища спущено модернізовані конструкції газліфтних підйомників, обладнаних пакерами і газліфтними клапанами. Оптимізовані ліфти дозволили збільшити глибини введення газліфтного газу у підйомник і збільшити видобуток вуглеводнів. Також було проведено 4 операції з гідророзриву пласту (ГРП) на західноукраїнських родовищах. Ефект від цих заходів буде відчутно вже в 2 півріччі. За прогнозами компанії, ці операції дадуть додатково 3 410 т нафти і конденсату та 1,320 млн  м3 газу.

Від початку року «Укрнафта» завершила капітальний ремонт свердловин (КРС) на 58 свердловинах та провела 54 операції з інтенсифікації видобутку. Завдяки КРС, станом на 30 червня, додатково видобуто 8 710 т нафти з конденсатом та 16 269  тис. м3 газу. Операції з інтенсифікацій дали додаткові 6 056 т нафти з конденсатом та 1,282 млн м3 газу. Проведено 16 операцій з використанням колтюбінгової установки на свердловинах.

У 1 півріччі закінчилась дія 13 ліцензій «Укрнафти» на ведення видобувної діяльності, які не були вчасно подовжені Державною службою геології та надр. «Укрнафта» вважає, що регулятор повинен був продовжити всі спецдозволи компанії, відповідно до законодавства. Вона довела правомірність своєї позиції в адміністративному суді, рішення якого вступили в силу. Зараз компанія продовжує видобуток на всіх родовищах і повністю сплачує рентні платежі та інші податки.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93