НКРЕКП намагається зобов'язати газовидобувників платити подвійні тарифи за транспортування газу
НКРЕКП намагається зобов'язати газовидобувників платити подвійні тарифи за транспортування газу

ПАТ "Укрнафта" повідомляє про практично дворазове збільшення тарифів на транспортування газу. На вимогу Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з початку квітня компанія змушена двічі оплачувати транспортування видобутого газу - за тарифами, що діють з 1 січня 2017 року, і за новими тарифами, згідно з Постановою № 348, яку залишили в силі для газодобувних компаній. У результаті цих дій регулятора щомісячна плата за транспортування свого газу для «Укрнафти» сягне приблизно 76 млн грн.  замість 44 млн грн.

Нагадаємо, 1 квітня 2017 року НКРЕКП видала Постанову № 348, згідно з якою для всіх гравців газового ринку була введена оплата за затвердженими тарифами з урахуванням замовлених пропускних потужностей (296,8 грн./1,0 тис. м3 на добу, без ПДВ, для ПАТ «Укрнафта»). Пізніше, 10 квітня, регулятор повернув старі тарифи, скасувавши останню постанову для всіх, крім газодобувних компаній. Таким чином комісія зобов'язала газовидобувників оплачувати транспортування газу двічі – за раніше діючими тарифами і за новими.

"Такі дії НКРЕКП не можна назвати обґрунтованими, особливо зважаючи на заяви про прагнення до зростання українського газовидобутку. Насправді виходить все з точністю до навпаки – компаніям-імпортерам транспортувати газ вигідніше, оскільки вони платять тільки за одним тарифом, коли національні добувачі змушені платити двічі. В результаті непослідовних рішень регулятора "Укрнафта" буде змушена додатково оплатити 289 млн грн. у 2017 році, що становить більше половини всіх інвестицій компанії у виробництво в минулому році", ‒ наголошує Віце-президент з питань переробки та торгівлі Фелікс Луньов.


За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також