ПАТ «Укрнафта» заявляє про фальсифікації, допущені під час перевірки якості нафтопродуктів

У зв'язку з поширенням у ЗМІ в лютому місяці поточного року повідомлень Державної фіскальної служби України про реалізацію неякісного пального ПАТ «Укрнафта» заявляє таке.

Компанія оскаржила в Окружному адміністративному суді м. Києва застосування штрафних санкцій за реалізацію нібито неякісного дизельного пального. За зверненням ПАТ «Укрнафта» незалежна експертна установа (Випробувальний центр паливно-мастильних матеріалів) здійснила арбітражний аналіз якості дизельного пального, результати якого підтвердили повну його відповідність вимогам ДСТУ. Крім того, суд наразі розглядає клопотання ПАТ «Укрнафта» про призначення судової експертизи якості відібраної проби дизельного пального.

Водночас, у процесі підготовки до розгляду матеріалів у суді, фахівцями ПАТ «Укрнафта» були встановлені факти, які свідчать, що підстави проведення перевірки Держспоживінспекції були сфальсифіковані, а результати досліджень є такими, що отримані з порушенням закону. Так, особа, від імені якої до Держспоживінспекції надійшла скарга на якість пального, реалізованого ПАТ «Укрнафта», категорично заперечила свою участь у підписанні та направленні такої скарги: «…я ніколи не писала та підписувала дану заяву, стиль викладення інформації та пунктуаційні помилки є мені непритаманними…», – повідомила зазначена особа суду та представникам ПАТ «Укрнафта».

Крім того, ПАТ «Укрнафта» вже надала суду докази того, що Спеціалізована лабораторія з експертизи та досліджень ДФС протягом значного часу здійснює свою діяльність незаконно. Виявляється, що зазначена лабораторія користується   атестатом про акредитацію (виданий 15.12.2008 р., дію продовжено 13.05.2015 р.), який був виданий іншій юридичній особі – Спеціалізованій лабораторії з експертизи та досліджень Міндоходів, діяльність якої була припинена, а юридична особа ліквідована 22.10.2015 р. Скарга ПАТ «Укрнафта» до Національного агентства з акредитації стала підставою для зупинення дії зазначеного атестату до завершення розгляду скарги.

Враховуючи вищезазначене, товариство звертає увагу споживачів та громадськості на недостовірність розповсюдженої інформації щодо результатів перевірки Держспоживінспекції.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також