«Укрнафта» виступає проти практики зупинення спецдозволів

Державна служба геології та надр України повідомила ПАТ «Укрнафта» про можливе зупинення дії шістнадцяти спеціальних дозволів на користування надрами, окрім трьох нещодавно зупинених. Йдеться про родовища як у Східному, так і в Західному нафтопромислових регіонах. Підставою їх відкликання називаються причини, які належать до існуючих "історичних" зобов'язань зі сплати рентного податку. В іншому випадку – висуваються причини, які було вже вирішено.

Зупинення дії цих спецдозволів призведе до зупинки видобутку лише в поточному році приблизно 320 тисяч тонн нафти і 210 мільйонів кубічних метрів природного газу. Такий крок Держгеонадр унеможливить сплату ПАТ «Укрнафта» прогнозованого рентного податку за розробку відповідних родовищ у розмірі майже 1 млрд грн протягом наступних 12 місяців. Це становить значну частку річного видобутку ПАТ «Укрнафта», а тому матиме значний негативний ефект на енергетичну безпеку держави і розвиток компанії.

Крім того, відкликання шістнадцяти спецдозволів призведе до наслідків, подібних до тих, які спостерігалися після нещодавнього відкликання трьох інших спецдозволів. Від зупинки видобутку постраждає населення, залежне від газу, який видобувається на відповідних родовищах.

Один із зазначених спецдозволів стосується Верхньо-Масловецького родовища у Львівській області, на якому ПАТ «Укрнафта» нещодавно розпочало буріння нової експлуатаційної свердловини. Наразі буріння свердловини призупинено, а керівництво  оцінює додаткові можливості для подальшої мінімізації операційних витрат.

Компанія понесе значні витрати на безпечну зупинку виробничих потужностей і багатьох діючих свердловин, які неминуче буде пошкоджено, внаслідок чого можна назавжди втратити поточні обсяги видобутку. Після призупинення експлуатації свердловин і об'єктів, через дефіцит грошових коштів, компанія змушена буде відправляти у вимушену відпустку чи простій, або навіть скорочувати персонал. ПАТ «Укрнафта» зменшить або зупинить надання допоміжних операційних послуг, що матиме вплив на населення, особливо в регіонах, де ПАТ «Укрнафта» є основним роботодавцем. За оцінками товариства, доля приблизно тисячі працівників безпосередньо або опосередковано залежатиме від зупинення дії цих спецдозволів. Ця проблема потребуватиме термінового розв'язання.

Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс: «В умовах зниження світових цін на нафту зупинення дії спеціальних дозволів є найбільш радикальним заходом, від якого не виграє ані компанія, ані держава. Практика відкликання спецдозволів зменшить податкові надходження до бюджету. Це не дозволить компанії виконати існуючі податкові зобов'язання, сплачувати поточні щомісячні податки до державного та місцевих бюджетів, оскільки обсяги видобутку нафти й газу будуть значно меншими».

Після призначення нового менеджменту ПАТ «Укрнафта» відновило сплату поточних податків і наприкінці 2015 року погасило заборгованість за дивідендами перед мажоритарним акціонером. Незважаючи на довготривале зниження світових цін на нафту, компанія прагне видобувати нафту і реінвестує в активи для збільшення видобутку вуглеводнів.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також