
Держава взяла під контроль Укрнафту та Укртатнафту. Виявилось, що у великого бізнесу зовсім невеликі залишки на рахунках. Як конкурувати з OKKO і БРСМ, чим торгуватимуть державні АЗС і де взяти на це гроші — в інтерв'ю Сергія Корецького NV Бізнес.
Сергій Корецький — один з найдосвідченіших менеджерів на паливному ринку. Десять років він очолював мережу WOG і після невеликої перерви на каву — розбудови кав’ярень Idealist — повернувся в стрій. З листопада Корецький очолює одразу дві найбільші нафтові компанії України — Укрнафту і розбитий росіянами Кременчузьки НПЗ. Обидві після рішення Ставки головнокомандувача перейшли до Міноборони від Нафтогазу та компаній, які прийнято асоціювати з Ігорем Коломойським.
В великому інтерв'ю NV Корецький розповідає, з ким із влади він координує свої дії, де баланс між зростанням видобутку нафти і прибутковістю, чи потрібні йому АЗС, які належать мережам AMIC та Tatneft, і чому кава — це пристрасть, а не просто бізнес.
ПРО МІНОБОРОНИ, ОФІС ПРЕЗИДЕНТА ТА ВОЄННІ РІШЕННЯ
—Яквідбувавсяпошук CEO дляУкрнафти? Хтоіколивасзапросив, цебувміністрОлексійРезніков?
— Все відбувалося достатньо неочікувано і я не з першого разу прийняв цей виклик. Коли це сталось, пішли плітки у пресі.
— Вас не здивувала пропозиція, бо ви вже кілька років були у зовсім іншому, не паливному, бізнесі?
— По-перше, у мене були інші проєкти, окрім кавової компанії, якщо ви про неї. Я займався трішки схожим [енергетичним і паливним] бізнесом, тобто не тотально випав із цього поля. Очевидно, що власний невеликий бізнес і величезна компанія — це різні об'єми та обсяги, але це не означає, що я повністю втратив до цього інтерес.
— Такі призначення навряд чи відбуваються без погодження в Офісі президента. У вас була зустріч із Зеленським чи Єрмаком?
— З ким, хто і як узгоджував моє призначення, чесно, не цікавився. Я спілкувався про призначення з Міністерством оборони.
— З вашої відповіді незрозуміло, хто в Міноборони займається рекрутингом. Міністр чи хтось інший?
— Зараз військовий стан, приймаються воєнні рішення, тому я максимально обережний з усіма судженнями, трактуваннями, а тим більше, фактами.
— З ким ви частіше спілкуєтеся зараз, із прем'єром чи заступником голови Офісу президента Ростиславом Шурмою?
— Більше за все я спілкуюсь із Міністерством оборони — по телефону та очно. Пану прем'єр-міністру я доповідав перший раз про результати — з чим стикнулися я і команда, що зроблено, які плани. Є рутинна робота, узгодження, зокрема, юридичних механізмів, зважаючи на те, що підприємство сьогодні знаходиться в координації та під контролем Міноборони. Тому з ними я спілкуюся найбільше.
— Ви про Офіс президента за два-три питання взагалі не сказали ані слова. Це тому що комунікації взагалі немає, чи ви про неї не говорите?
— Були робочі зустрічі із Ростиславом Шурмою, про якого ви запитали.
— Можете пояснити, як відбувається взаємодія у трикутнику Укрнафта-Нафтогаз-Міноборони? Хто ким керує, ставить завдання? Як влаштоване це корпоративне управління, якщо його можна так назвати?
— Корпоративне управління є. Загальні збори акціонерів скасували попередній орган управління, були обрані члени наглядової ради і директор, тобто я. Загальні збори наділили мене достатніми повноваженнями для операційної роботи. І все працює, як має працювати.
— Але ж змін в реєстрі власності, наскільки я знаю, не відбулося. Там досі немає Міноборони. Як тоді розділяються задачі від Міноборони та НАК?
— Задачі визначає Міноборони. Але з НАК Нафтогаз у нас є величезне коло питань. По-перше, це наша ліквідність, по-друге, у структурі НАКу є Укртранснафта, Укртрансгаз, з якими ми тісно співпрацюємо. Це звичайна робоча оперативна діяльність.
— Формальних змін не планується, щоб вашим акціонером де-юре стало саме Міноборони? Чи цього не потрібно?
— Всі ці обставини пов’язані, в першу чергу, з воєнним станом. Про якісь державницькі рішення з приводу подальших планів мені невідомо.
— Ви зараз виконуєте мобілізаційні завдання?
— Ми сьогодні забезпечуємо для Міноборони левову долю задач і потреб, це одне з головних завдань. Якщо коротко, ми дуже задіяні.
— У вас були якісь контакти з ексвласниками — Ігорем Коломойським та іншими?
— Ні.
— Як пройшла передача справ від попереднього менеджменту? Ви зустрічалися з попередніми СЕО Укрнафти Олегом Гезом та Укртатнафти — Павлом Овчаренко?
— Ні. Олега на момент мого призначення не було в Україні. Але ми декілька разів розмовляли в телефонному режимі. Із заступниками чи, правильніше сказати, віце-президентами… так чи інакше ми завершили роботу, практично всі розійшлися. Залишився лише один керівник із колишнього топ-менеджменту — Олег Мальчик, який займається видобутком (в минулому директор підрозділу Укрнафти «Захід». — Ред.).
— Весь топ-менеджмент двох компаній уже сформований?
— Майже весь. Із кимось ще домовляємось. Тепер будемо переформатовувати задачі. Всі кроки — на вдосконалення, оптимізацію, збільшення доходів.
— На який термін розрахований ваш контракт?
— Статут обмежує його до трьох років з потенційною можливістю пролонгації.