Аукціон з продажу нафти і конденсату не відбувся через відсутність покупців
Аукціон з продажу нафти і конденсату не відбувся через відсутність покупців

20 лютого на Українській енергетичній біржі не відбувся аукціон «Укрнафти» №255Д. На участь у торгах з продажу нафти і газового конденсату не надійшла жодна заявка від покупців. В результаті «Укрнафта» не змогла реалізувати нафту і конденсат на суму 5,62 млрд грн. 

Загальний обсяг нереалізованої продукції з урахуванням аукціонів, які не відбулися раніше, склав 480 тис. тон, включно з видобутком за лютий  і березень. Це дорівнює обсягу видобутку за 4 місяці. Компанія виставила на продаж 81 позицію об'ємом від 600 до 11483 тон. Наступний аукціон призначений на 11 березня.

Незважаючи на численні звернення компанії до Уряду з проханням звернути увагу на це питання, проблеми з реалізацією нафти і конденсату через встановлені державою обмеження залишаються невирішеними.

З початку 2020 року це вже другий аукціон «Укрнафти», який не відбувся через відсутність покупців. У минулому році не відбулися 11 з 20 біржових аукціонів, на яких «Укрнафта» за законом зобов'язана продавати нафту і конденсат за стартовими цінами, встановленими державними аукціонним комітетом. Формули розрахунку стартових цін прив'язані до рівня імпортного паритету нафти, через що вони можуть істотно перевищувати ціни, за якими мають можливість імпортувати сировину або купувати її на внутрішньому ринку українські підприємства, що переробляють нафту.

Компанія неодноразово вказувала Уряду на цю проблему і зверталася з пропозиціями змінити чинний порядок продажу рідких вуглеводнів, оскільки через неринкове ціноутворення він не може забезпечити ритмічну реалізацію нафти і конденсату «Укрнафти». Обмеження на реалізацію сировини негативно впливають на фінансові результати «Укрнафти» і можливість фінансувати інвестиційну програму.

Читайте також