ПАТ «Укрнафта» наголошує, що скандальне питання видачі спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища не закрите. Обставини видачі ліцензії так і не отримали належної оцінки.
«Укрнафта» роками розробляла і вкладала гроші в це родовище, але ліцензія була безпідставно видана поза конкурсом маловідомій фірмі, яку пов'язують з інтересами п'ятого президента України. При цьому, запаси природного газу у спецдозволі були занижені принаймні в 3 рази. А також було завдано збитків державі – ТОВ «Аркона Газ-Енергія» заплатило за спецдозвіл 144 тис. доларів США тоді як «Укрнафта» оцінила вартість спецдозволу в 1,7 млн доларів.
Судовий процес щодо видачі спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища вже триває більше трьох років (справа №826/14653/17 за позовом ПАТ «Укрнафта» до Держгеонадра та ТОВ «Аркона Газ-Енергія»). При цьому, фактично два роки судова система України відмовлялася розглядати позов ПАТ «Укрнафта» по суті. Лише 1 липня 2020 року Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи та задовольнив позовні вимоги ПАТ «Укрнафта» та визнав недійсним спеціальний дозвіл № 4830 від 18.05.2017 року, виданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія» на вивчення та промислову розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища, а також скасував відповідні накази та рішення Держгеонадр.
Водночас, в іншій судовій справі, ініційованій Генеральною прокуратурою України, предметом якої також були претензії цього правоохоронного органу до законності видачі Держгеонадра права на промислове видобування корисних копалин Свистунківсько-Червонолуцького родовища ТОВ «Аркона Газ-Енергія», суди самоусунулися від оцінки доводів ПАТ «Укрнафта» та Національного антикорупційного бюро України.
У цій справі ПАТ «Укрнафта» було лише третьою особою на стороні Генеральної прокуратури України, компанія була позбавлена можливості аргументувати свою позицію в цьому процесі. Весь цей процес був свідомо "злитий" на користь колишніх власників, а ЗМІ називали це "грою в піддавки".
Нагадаємо також, що профспілка ПАТ «Укрнафта» неодноразово в 2017-2019 роках проводила велелюдні мітинги працівників під стінами Кабінету Міністрів України, Вищої ради правосуддя України, намагаючись закликати причетних до справи корупціонерів від влади до забезпечення законності під час видачі спецдозволів на розробку родовищ та незалежності судів від меркантильних злочинних забаганок окремих членів ВРП.
24 березня 2020 року, незважаючи на наявність судової справи щодо законності видачи спецдозволу, а також кримінальної справи, що розслідується НАБУ вже два роки, ТОВ «Аркона газ-енергія» було продане Regal Petroleum plc за 8 630 000 доларів США. «Укрнафта» неодноразово зверталася до керівництва Regal Petroleum plc вказуючи на очевидну наявність корупційних ризиків в цій операції і сумнівну юридичну чистоту активу. Ми виходили з того, що публічна компанія, розуміючи відповідальність перед власними акціонерами та іншими учасниками фондовому ринку, не може дозволити собі будь-які сумнівні операції. Але компанія Regal Petroleum plc не відмовилася від угоди, що засвідчують її заяви та поява публікацій замовних «експертів», заснованих на суцільному викривленні фактів.
За словами цих "експертів", «Укрнафта» маніпулює правоохоронцями та судами. «Експерт» таким чином кваліфікує більше ніж трирічну роботу адвокатів по представництву та захисту інтересів «Укрнафти» та боротьбу трудового колективу за право на працю на законних умовах.
Це вкотре доводить, що в Україні, на жаль, склався цілий прошарок «псевдоекспертів», які за безцінь готові в будь-який момент обміняти власну, за фактом неіснуючу репутацію, на брудні кошти замовників.
Але справедливість є, і ПАТ «Укрнафта» має намір боротися за неї.
Довідково.
03.08.2020 НАБУ за погодженням із прокурорами САП було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів 6 особам, що на думку правоохоронців, є причетними до незаконної оборудки з видачі Держгеонадра спецдозволу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» на право користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького родовища.