«Укрнафта» отримала понад 3 млрд грн в рахунок погашення дебіторської заборгованості
«Укрнафта» отримала понад 3 млрд грн в рахунок погашення дебіторської заборгованості

ПАТ «Укрнафта» впродовж 2021 року отримало понад 1,33 млрд грн у рахунок погашення дебіторської заборгованості за поставлену в 2015 році нафту. Починаючи з грудня 2019 року, загальна сума погашеної заборгованості із відсотками склала 3,01 млрд грн.

Нагадаємо, що повернення коштів відбувається у межах плану реструктуризації дебіторської заборгованості за мировими угодами «Укрнафти» з ТОВ «Техтрейд  Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас». Мирові угоди затверджені судами, що підтверджує їх відповідність чинному законодавству.

Реструктуризація передбачає погашення боргу частинами протягом 3-6 років. До суми виплати також входитимуть відсотки, нараховані на залишок заборгованості після січня 2020 року. Станом на початок грудня 2019 року сума заборгованості становила 7,47 млрд грн.

Довідка: Дебіторська заборгованість за поставлену нафту утворилася в 2015 році. З метою повернення простроченої дебіторської заборгованості в липні 2016 року «Укрнафта» подала 6 судових позовів на загальну суму 7,6 млрд грн. За всіма позовами суди ухвалили рішення на користь компанії.