«Укрнафта» отримала перші висновки з ОВД
«Укрнафта» отримала перші висновки з ОВД

Наприкінці квітня 2018 року ПАТ «Укрнафта» отримало перші висновки з оцінок впливу на довкілля (ОВД) щодо діяльності компанії з видобування корисних копалин на Пасічнянському, Довбушансько-Бистрицькому та Луквинському родовищах.

Розуміючи важливість забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та як лідер нафтовидобутку України, «Укрнафта» першою з компаній галузі звернулась до уповноважених територіальних органів для запуску процесу отримання висновків ОВД ще на початку цього року. За наслідками громадських слухань та детального розгляду матеріалів, наданих компанією, Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації надало «Укрнафті» документи, що підтверджують екологічну безпечність та раціональність діяльності компанії з видобутку вуглеводнів.

Отриманню висновків ОВД передували збір «Укрнафтою» необхідних матеріалів щодо загальних технічних характеристик площі, застосовуваних потужностей, обсягу видобутку вуглеводнів тощо, їх публічні відкриті презентації та обговорення із громадою. Загалом на кінець квітня компанія провела 11 громадських обговорень ОВД, на яких спільноти Івано-Франківщини, Львівщини, Сумщини, Чернігівщини ставили багато питань, озвучували свої побажання та висловлювали підтримку діяльності компанії. «Укрнафта» отримала погодження від громад з усіх ОВД, що пройшли етап публічних слухань. Громадські обговорення в цих областях продовжуються.

Невдовзі перші публічні обговорення ОВД щодо діяльності «Укрнафти» мають пройти на Полтавщині. Однак суперечлива позиція місцевої влади ставить під загрозу ці плани. Водночас місцеві громади тут отримують одні з найбільших відрахувань з ренти «Укрнафти»: лише за перший квартал до місцевих бюджетів різних рівнів надійшло 13,6 млн грн. За умови безперебійної діяльності, згідно з консервативними прогнозами, бюджети області отримають загалом 50,8 млн грн за 2018 рік.

Нагадаємо, що з 18 грудня 2017 року висновки з ОВД визначені Законом України «Про оцінку впливу на довкілля» як обов’язковий документ для видобувної промисловості.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також