«Укрнафта» очікує продовження дії 9 спецдозволів найближчим часом
«Укрнафта» очікує продовження дії 9 спецдозволів найближчим часом

ПАТ «Укрнафта» закликає Держгеонадра без зволікань прийняти рішення щодо продовження спецдозволів, про що в.о. голови відомства Олег Кирилюк заявив минулої п'ятниці під час наради в Комітеті Верховної Ради з питань енергетики. Компанія сподівається на сприяння з боку Держгеонадр, Міністерства екології та інших відомств задля якнайшвидшого оформлення та видачі спецдозволів та інших дозвільних документів.

Вчора були офіційно опубліковані та вступили в силу зміни до постанови КМУ № 615 від 30.05.2011 р., які встановлюють порядок видачі спецдозволів на користування надрами. З постанови вилучено пункт про можливість відмови у продовженні спецдозволу через наявність у надрокористувача податкового боргу. Саме цей пункт був визнаний незаконним та скасований в судовому порядку ще в січні 2017 р.

«Укрнафта» оцінює рішення КМУ як безумовно позитивне, хоча змушена констатувати, що затримка з його прийняттям та публікацією призвела до вимушеної зупинки видобутку вуглеводнів, втрати обсягів виробництва та податкових надходжень, а також припинення постачання газу до низки населених пунктів Сумщини. Повідомлення про рішення КМУ внести відповідні зміни до постанови № 615 з'явилось на порталі уряду ще 22 червня, проте текст був оприлюднений 19 липня. Через непродовження спецдозволів 27 червня компанія була змушена припинити видобуток на Анастасівському, Артюхівському, Рибальському, Коржівському родовищах, 9 червня – на Південно-Панасівському та 31 березня – на Заводівському родовищі.

Компанія вважає, що опубліковані зміни до постанови № 615 відкривають шлях до продовження всіх 9 спецдозволів, відновлення видобутку нафти та газу і відновлення газопостачання до 8 населених пунктів у Сумській області.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також