Позиція ПАТ «Укрнафта» щодо реалізації нафти на аукціоні від 17 червня 2020 року
Позиція ПАТ «Укрнафта» щодо реалізації нафти на аукціоні від 17 червня 2020 року

ПАТ «Укрнафта» вважає недостовірною та маніпулятивною поширену на сайті https://enkorr.ua та С.Куюном на особистому Facebook-акаунті інформацію щодо реалізації нафти на аукціоні № 259 від 17 червня 2020 року.

ПАТ «Укрнафта» наголошує, що реалізація нафти та конденсату власного видобутку відбувається виключно у відповідності до Закону України «Про нафту та газ» та постанови КМУ №570 «Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового  конденсату власного видобутку і скрапленого газу». ПАТ «Укрнафта» не має відношення до формування стартових цін та визначення часу проведення аукціонів, цим опікується державний аукціонний комітет. Водночас, компанія докладає всіх зусиль для безперебійної реалізації нафти та конденсату власного видобутку в умовах встановлених державою обмежень.

Відповідно до встановлених законодавством обмежень, ПАТ «Укрнафта» зобов’язана щомісяця продавати нафту та конденсат власного видобутку на біржових аукціонах. При цьому, компанія не має відношення до формування стартових цін. Натомість стартові ціни визначає виключно державний аукціонний комітет, що складається з представників Міненерго та, донедавна, Мінекономрозвитку. Аукціонний комітет також визначає дати проведення аукціонів. Дата проведення аукціону 17.06.2020 була заздалегідь встановлена річним графіком на 2020 рік, затвердженим аукціонним комітетом.

Відповідно до встановлених Урядом правил, стартові ціни визначаються аукціонним комітетом на підставі митної вартості нафти сорту «Юралс» або «Айзері», що надійшла на митну території України в обсязі не менше 50 тис. тон за 15 днів до дати реєстрації заявок на проведення аукціону. В разі ненадходження імпортної нафти, стартові ціни формуються на базі вартості нафти сорту «Юралс» в Європі (котирування UralsMediterranean та UralsRotterdam) за 15 днів до дати реєстрації заявок на проведення аукціону. Представники ПАТ «Укрнафта» ніколи не залучаються до визначення рівня стартових цін.

ПАТ «Укрнафта» вкотре наголошує, що вона є єдиною компанією в Україні, яка внаслідок особливостей державного регулювання позбавлена можливості самостійно встановлювати ціни на нафту та конденсат власного видобутку.  Компанія неодноразово вказувала Уряду на недосконалість державних біржових аукціонів та чинного підходу до ціноутворення, оскільки це обмежує коло покупців та можливості «Укрнафти» реалізовувати власну продукцію.