«Укрнафта» продовжує оновлювати парк насосного обладнання
«Укрнафта» продовжує оновлювати парк насосного обладнання

ПАТ «Укрнафта» завершує низку тендерів на закупівлю насосного обладнання для оновлення існуючого парку установок електроцентробіжних насосів (УЕЦН). Зокрема, компанія закупить 18 повнокомплектних УЕЦН, 121 секцію ЕЦН, 90 газосепараторів та 166 заглибних електродвигунів. «Укрнафта» залучила до тендерів чотирьох нових виробників обладнання, збільшивши конкуренцію між учасниками торгів, що відповідає стратегії компанії на підвищення якості та прозорості процесу закупівель. Підписання договорів та поставка обладнання очікується в 2 та 3 кварталі 2017 року.

Заміна насосного обладнання дозволить «Укрнафті» стабілізувати обсяги видобутку в умовах обмеженого фінансування. Компанія вважає, що такі інвестиції є критично необхідними для забезпечення базових виробничих потреб, безпеки праці та безаварійної роботи обладнання, а також стабільних податкових надходжень. Минулого року компанія встановила більш продуктивні УЕЦН на 21 свердловині, які обслуговуються НГВУ «Долинанафтогаз», що дозволило збільшити сукупний добовий дебіт у 2,5 раза до 145 тонн нафти на добу. Позитивний досвід із використання УЕЦН для інтенсифікації видобутку зумовив рішення про розгортання більш продуктивних УЕЦН на інших свердловинах компанії.

У 2017 році «Укрнафта» планує збільшити свою інвестиційну програму до 2,5 млрд грн., реінвестуючи всі кошти, отримані від зниження рентної плати на нафту. Більша частина інвестицій буде направлена в буріння і видобуток для підтримування і модернізації основних виробничих систем, зокрема заміну зношених труб, капітальний ремонт свердловин, а також для підвищення віддачі на існуючих свердловинах за рахунок установки ЕЦН, використання операцій заводнення й інших методів інтенсифікації видобутку. Крім того, компанія планує збільшити свої інвестиції в буріння, роздрібну торгівлю та ІТ-системи. Проте виконання інвестиційної програми залежатиме, зокрема, від позиції фіскальних органів щодо механізму погашення податкової заборгованості.

Читайте також