Прес-конференція Марка Роллінса стосовно податкових зобов'язань ПАТ «Укрнафта»

26 жовтня 2015 відбулася прес-конференція Голови Правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса. У ході зустрічі пан Роллінс роз'яснив позицію компанії щодо накопичених податкових зобов'язань, а також відповів на запитання журналістів.

Голова Правління нагадав, що історично «Укрнафта» була одним з найбільших платників податків країни. Проте, зараз на неї, як і на всі сировинні компанії, значно впливає падіння світових цін на нафту. «При діючих цінах на нафту компанія практично не генерує прибуток, всі кошти йдуть на виплату зарплат і поточних податкових зобов'язань. Тим не менш, я взяв на себе зобов'язання перед Міністерством фінансів продовжувати справно виплачувати поточні податки, які складають приблизно 1 млрд грн щомісяця, тобто розмір боргу не збільшуватиметься. Проте ж, на даний момент ми не генеруємо достатньо грошових коштів для інвестування в розвиток компанії або погашення заборгованості, що накопичилася », – зазначив Марк Роллінс. З метою пошуку рішення були проведені зустрічі з Міністром фінансів Наталією Яресько. «В середині листопаду я планую презентувати мою пропозицію уряду. Це буде стійкий план, що працюватиме за будь-яких обставин», – повідомив Марк Роллінс.

Виходом із ситуації, що склалась, може стати вирішення питання газового боргу НАКу перед Укрнафтою. Нагадаємо, що Укрнафта передала НАК «Нафтогаз України» 10.1 млрд куб.м. природного газу, оплата за який досі не була здійснена. Погашення цього боргу допоможе Укрнафті виплатити податкові зобов'язання, що накопичилися. «Цей аспект буде також прописано в стратегії розвитку компанії. Я твердо маю намір допомогти Укрнафті повною мірою реалізувати весь свій потенціал, що безсумнівно принесе величезну користь країні та створить цінність для всіх акціонерів компанії», – підсумував Марк Роллінс.

 

Прес-служба ПАТ «Укрнафта»

Читайте також