Заява про поширення недостовірної інформації народним депутатом Лещенком С.А.

18 серпня 2015 року народний депутат України Сергій Лещенко на Інтернет-сайті «Українська правда» у розділі Блоґи розмістив публікацію під назвою «Схема Коломойского: «Укрнафта» – Багамы – транзит» (http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/55d369ea129a1/), у якій поширено недостовірну інформацію про Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» щодо нібито неправомірних господарських операцій за участі Товариства та завданих внаслідок такої діяльності збитків. Дана інформація також поширена Сергієм Лещенком у його дописі на сторінці у мережі Facebook («Фейсбук»).

ПАТ «Укрнафта» повідомляє, що розповсюджена народним депутатом інформація не відповідає дійсності, а її виклад є необ’єктивним і однобоким. Публікація базується на домислах і припущеннях. При цьому пан Лещенко не звертався до ПАТ «Укрнафта» з метою отримання коментарів з приводу викладеного ним матеріалу.

Необхідно зазначити, що наведені у поширеному Лещенком С.А. листі Прокуратури Івано-Франківської області ствердні висновки та звинувачення, наприклад, у начебто фіктивному підприємництві, а також маніпулювання матеріалами досудового розслідування, у тому числі і таємницею слідства, суперечать вимогам чинного законодавства України, включаючи вимогу Конституції України щодо забезпечення презумпції невинуватості.

Також вважаємо, що використання парламентарем у своїх дописах неетичних висловів повинно стати предметом належного реагування зі сторони комітету регламенту та організації роботи Верховної Ради України, зокрема її підкомітету з питань депутатської етики.

Враховуючи вищенаведене, ПАТ «Укрнафта» закликає громадськість критично поставиться до емоційного матеріалу, розміщеного Лещенком С.А., а представників ЗМІ – утриматися від його поширення.

ПАТ «Укрнафта» залишає за собою право захищати свою ділову репутацію у судовому порядку та позиватися до осіб, які поширюють неправдиві відомості про Товариство.

Крім того, ПАТ «Укрнафта» переконане, що належне розслідування прокуратурою кримінального провадження, про яке йдеться у оприлюдненому листі, призведе до його закриття за відсутності складу кримінального правопорушення в будь-чиїх діях та відсутності самого факту кримінального правопорушення.

Прес-служба ПАТ «Укрнафта»

Читайте також