Спільна заява компаній ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Секьюрайті»

Цим зверненням ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Секьюрайті» звертаються до широкого загалу, засобів масової інформації, правоохоронних органів та інших суб’єктів владних повноважень.

ТОВ «Секьюрайті» є охоронною структурою, що протягом вже декількох років надає послуги з охорони об’єктів ПАТ «Укрнафта», в тому числі майна, обладнання, включаючи інфраструктурні об’єкти, зокрема, нафтопроводи, забезпечує серед іншого покладені на нього господарським договором повноваження з охорони адміністративного комплексу ПАТ «Укрнафта», розташованого за адресою: м.Київ, пров. Несторівський, 3-5. При цьому ПАТ «Укрнафта» є одним із засновників ТОВ «Секьюрайті», з часткою, що становить 49% статутного капіталу останнього.

Протягом останнього місяця ПАТ «Укрнафта» здійснювало планові заходи, направлені на посилення безпеки адміністративної будівлі ПАТ «Укрнафта», з метою попередження можливих нападів незаконних угрупувань, серед іншого були замовлені та встановлювалися металеві конструкції навколо будівлі Компанії.

Вранці 21.03.2015 року працівниками Департаменту безпеки Компанії були отримані відомості щодо запланованого в ніч на неділю нападу на адміністративний офіс Компанії з боку осіб, які мали б діяти в інтересах певних фінансово-промислових груп.

Маючи на меті попередити захоплення адміністративної будівлі, керівництвом компанії разом з представниками ТОВ «Секьюрайті» було прийнято рішення про прискорення встановлення тимчасових захисних споруд та посилення охорони будівлі шляхом залучення до охорони додаткових працівників ТОВ «Секьюрайті».

Але, 22.03.2015 р. навколо проведення зазначених робіт був створений штучний ажіотаж. Ряд осіб, серед яких згодом виявилися народні депутати, зокрема, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, які були задіяні у створенні інформаційного фону навколо захоплення управління ПАТ «Укртранснафта», у супроводі кількох телеканалів разом з’явилися біля адміністративної будівлі ПАТ «Укрнафта» і почали підбурювати журналістів та присутніх сторонніх глядачів (які були схожі на організовану групу провокаторів) на припинення запланованих до проведення підрядних робіт.

Враховуючи викладене, ТОВ «Секьюрайті» здійснило заходи попередження проявів, направлених на незаконне проникнення до будівель та об'єктів компанії, що могли б призвести до порушення її нормальної роботи або зупинення діяльності в цілому.

ТОВ «Секьюрайті» запевняє громадськість та правоохоронні органи, що 22.03.2015 р. в розпорядженні охоронців ТОВ «Секьюрайті», які забезпечують охорону периметру адміністративної будівлі ПАТ «Укрнафта», була відсутня будь-яка вогнепальна зброя, окрім спортивних пневматичних пристроїв, які за зовнішнім виглядом схожі на певні види автоматичної, та які, зазвичай, використовуються працівниками охоронної структури для тренувань.

23.03.2015 року уповноваженими працівниками Шевченківського РУГУ МВС у м.Києві зазначені пристрої були оглянуті, а частина з них вибірково була вилучена для проведення балістичної експертизи спеціалізованою державною експертною установою на предмет відповідності даних засобів критеріям спортивної та відсутності в них ознак автоматичної вогнепальної чи травматичної зброї.

ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Секьюрайті» сподіваються на об’єктивне незаангажоване розслідування правоохоронними органами зазначених фактів та отримання обґрунтованого експертного висновку, які відповідатимуть дійсним обставинам справи.

Отже, ТОВ «Секьюрайті» та ПАТ «Укрнафта» вважають, що вечірні події неділі 22.03.2015 р., пов’язані із намаганням певних осіб отримати несанкціонований доступ до внутрішніх службових приміщень ПАТ «Укрнафта», були штучно спровоковані, а за характером дій співорганізаторів цієї масової акції – народних депутатів Мустафи Найєма та Сергія Лещенка, мали ознаки підбурювання та провокування широкого кола невизначених осіб, включаючи журналістів та «сторонніх глядачів» протиправним шляхом увірватися через центральний вхід адміністративної будівлі ПАТ «Укрнафта», в порушення базових конституційних принципів недоторканості власності, фактично провокуючи силовий конфлікт з представниками охоронної структури.

Звертаємо увагу, що зі сторони охоронців ТОВ «Секьюрайті» та ПАТ «Укрнафта» жодних дій по застосуванню фізичної сили у відношенні народного депутата Мустафи Найєма вчинено не було, що підтверджується великою кількістю відео-матеріалів, якими висвітлювалися дані події та які знаходяться в загальному доступі в мережі Інтернет.

Безпідставна спроба народного депутата Мустафи Найєма отримати безперешкодний доступ в робочі приміщення компанії в неробочий час, у вихідний день під час відсутності на робочому місці керівництва компанії, всупереч оголошеної офіційної відмови представника ПАТ «Укрнафта», без вмотивованого пояснення причин та мети отримання такого доступу - розцінюється ПАТ «Укрнафта» як неправомірне використання суб'єктом влади наданих йому повноважень.

Станом на 23.03.15 р. ПАТ «Укрнафта» здійснює свою роботу в звичайному режимі. Компанія належним чином у встановленому законом порядку сприяє органам правопорядку у встановлені всіх обставин, що мали місце 22.03.2015 року.

Читайте також