Заява Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» щодо ситуації навколо аукціонів з продажу нафти

У зв'язку з поширенням у засобах масової інформації недостовірних відомостей про причини зриву проведення серпневого аукціону з продажу нафти Публічне акціонерне товариство «Укрнафта» (далі – ПАТ «Укрнафта», Товариство) вважає за необхідне заявити наступне.

Проведення аукціону з продажу нафти, який мав відбутися у серпні 2014 року, зірвано виключно некомпетентними діями Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі – Міненерговугілля). Завдяки неадекватним діям Міненерговугілля, станом на сьогодні повністю заблоковано дію ст. 4-1 Закону України «Про нафту і газ», відповідно до якої Товариство зобов’язане щомісячно здійснювати продаж нафти виключно на біржових аукціонах. Це невдовзі призведе до негативних наслідків для підприємств нафтогазодобувної галузі, оскільки виникла реальна загроза зупинки видобутку нафти та газу, повного затоварювання резервуарних парків.

Як відомо, 22.07.2014 р. Окружним адміністративним судом м. Києва у рамках адміністративної справи щодо скасування наказу про результати конкурсу з визначення бірж, які мають право організовувати та проводити аукціони з продажу нафти, газового конденсату власного видобутку та скрапленого газу, де Міненерговугілля виступає у якості відповідача, постановлено ухвалу про забезпечення позову, яка виключає можливість організації та проведення біржових аукціонів на Українській універсальній біржі (далі – УУБ).

Ігноруючи вказане судове рішення, Міненерговугілля звернулося до господарського суду м. Києва з позовом до Товарної біржі «Українська Аграрна Біржа» та Товарної біржі «Українська універсальна біржа», у якому просило суд заборонити Українській Аграрній Біржі та будь-яким іншим біржам, крім Української універсальної біржі, вчиняти дії з підготовки та проведення біржових аукціонів. 22.08.2014 р. суд прийняв позов до розгляду та за клопотанням позивача вжив заходів до забезпечення позову – постановив ухвалу, відповідно до якої будь-яким товарним біржам, юридичним та фізичним особам, крім УУБ, заборонено вчиняти дії з підготовки та проведення біржових аукціонів з продажу нафти.

Відповідно до Конституції України судові рішення є обов’язковими до виконання. За невиконання судових рішень чинне законодавство встановлює відповідальність.

Таким чином, сьогодні існує два обов’язкові до виконання судові рішення, які унеможливлюють проведення біржових аукціонів з продажу нафти відповідно до ст. 4-1 Закону України «Про нафту і газ». У результаті, через непрозорі дії Міненерговугілля, нафтогазодобувні підприємства, в тому числі ПАТ «Укрнафта», заведені в глухий кут.

Наразі ПАТ «Укрнафта» шукає вихід із цієї складної ситуації. Вживаються усі можливі заходи, необхідні для належного виконання обов’язків, встановлених ст. 4-1 Закону України «Про нафту і газ», захисту законних прав та інтересів Товариства.

Правління ПАТ «Укрнафта»

Читайте також