«Укрнафта» прогнозує 15% зниження видобутку нафти в 2017 році

За прогнозами ПАТ «Укрнафта», в 2017 році компанія очікує 15% зниження видобутку нафти. При збереженні високих ставок ренти на видобуток нафти і конденсату та відсутності рішення в питанні «історичної» податкової заборгованості компанія не матиме достатніх коштів для реалізації інвестиційної програми.

У січні-вересні 2016 року «Укрнафта» спрямувала на інвестиційну програму 391 млн грн., що складає 15% від мінімально необхідного рівня. Для збереження поточного обсягу видобутку компанії необхідно щорічно інвестувати мінімум 2,6 млрд грн. в оновлення обладнання, ремонт існуючих і буріння нових свердловин.

Натепер розмір рентної плати за використання надр для видобутку нафти і конденсату на глибині до 5 тис. м становить 45%, для більш глибоких покладів – 21%. Ставки ренти на видобуток природного газу становлять 29% і 14% відповідно. «Укрнафта» виступала з пропозицією зрівняти ставки ренти на видобуток нафти/кондесату і природного газу. Згідно з дослідженням аудиторської компанії Deloitte, в країнах ЄС середня ставка ренти та аналогічних податків на видобуток вуглеводнів становить 12%.

Нагадаємо, за дев'ять місяців 2016 року «Укрнафта» знизила видобуток нафти на 10%, газу – на 14%, виробництво зрідженого газу – на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

За дополнительной информацией обращайтесь, пожалуйста, в пресс-службу: +38 044 239 14 93

Читайте також