Робота на трьох родовищах ПАТ «Укрнафта» під загрозою призупинення

Державна служба геології та надр України повідомила ПАТ «Укрнафта» про те, що 1 вересня буде призупинено дії трьох спеціальних дозволів на користування надрами. У цей список увійшли Харківцівське, Глинсько-Розбишівське і Рудівсько-Червонозаводське родовища Полтавської області. Підставою для призупинення дій спецдозволів стали існуючі «історичні» зобов’язання по сплаті рентного податку.

Призупинення видобутку вуглеводнів призведе до незворотних наслідків для «Укрнафти» і держави, оскільки на цих родовищах компанія видобуває щорічно приблизно 30 тис. тонн нафти, 502 млн м3 природного газу. А це, в свою чергу, призведе до недоотримання державою поточних податкових платежів. Якщо сторонам не вдасться досягти консенсусу в цьому питанні, «Укрнафта» скористається своїм правом захищати свої інтереси в суді.

Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс:

«Призупинення ліцензій ніяк не допоможе державі досягти бажаної мети і прискорити процес повернення податкового боргу. Навпаки, внаслідок цього зменшується грошовий потік компанії і виплатити борг стає ще важче. Єдиним виходом є введення процедури досудової санації, яка дозволить нам розрахуватися з боргами і зберегти операційну діяльність. Ми сподіваємось, що 15 вересня на Загальних зборах акціонерів буде дано старт цьому процесу».

Нагадаємо, раніше керівництво ПАТ «Укрнафта» запропонувало ефективний механізм погашення заборгованості, що накопичилася – ініціацію досудової санації, яка передбачає чіткий план погашення заборгованості компанії перед усіма її кредиторами.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також