Щодо спору з компанією Карпатські Петролеум Корпорейшн

Останнім часом в джерелах ЗМІ з’явилась інформація про звернення компанії Карпатські Петролеум Корпорейшн до Шевченківського районного суду м. Києва із заявою про визнання і виконання арбітражного рішення, відповідно до якого ПАТ «Укрнафта» має боргове зобов’язання в розмірі 145,7 мільйонів доларів США. Щодо даної ситуації товариство зазначає про наступне.

Дійсно, на разі в провадженні Шевченківського районного суду м. Києва знаходиться клопотання Карпатські Петролеум Корпорейшн про визнання та виконання рішення трибуналу Арбітражного інституту Стокгольмської торгової палати, що було прийнято 24.09.2010 року. Вказане рішення стосується розірвання Договору про спільну діяльність, укладеного в 1995 році між ПАТ «Укрнафта» та Карпатські Петролеум Корпорейшн, інвестором з Техасу, США, а також стягнення збитків.

Варто зазначити, що Карпатські Петролеум Корпорейшн, компанію яку було погоджено в якості інвестора в договорі про спільну діяльність, припинила своє існування ще у 1996 році. В той же час, дана інформація приховувалась новоутвореною компанією, яка продовжувала укладати додаткові угоди до договору про спільну діяльність від імені неіснуючої компанії, діяти через представництво компанії, що припинила свою діяльність, застосувати печатку, реквізити та інші ідентифікуючі ознаки припиненої юридичної особи.

Отже, майже з самого початку своєї діяльності в Україні, особи, які представляли техаську компанію діяли, як в порушення взятих на себе договірних зобов’язань, так і в порушення норм законодавства України. Дані обставини було встановлено Генеральною прокуратурою України в ході перевірки та державними судами України в рішеннях, що набули законної сили. На разі на розгляді органів прокуратури перебуває заява ПАТ «Укрнафта» та її дочірньої структури щодо притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

В грудні 2007 року, тобто після відкриття арбітражного провадження у вищезазначеній справі, кувейтська компанія Kuwait Energy Co. стала новим власником Карпатські Петролеум Корпорейшн. Цікавим є факт, що вартість Карпатські Петролеум Корпорейшн, яка первинно заявляла в арбітражі про своє право майже на півмільярда доларів США, становила суму, що принаймні в сорок разів менша, ніж сума висунутих позовних вимог до ПАТ «Укрнафта».

Розуміючи безпідставність позову Карпатські Петролеум Корпорейшн, вказуючи на недійсність документів та неправдивість свідчень, наданих компанією на обґрунтування позовних вимог, ПАТ «Укрнафта» неодноразово зверталась до керівництва компанії та її власників, закликаючи їх припинити неправомірні дії. До цього часу ці звернення залишаються безрезультатними.

Арбітражне рішення, визнання і виконання якого на разі запитується Карпатські Петролеум Корпорейшн залишає поза увагою обставини справи, що суттєвим чином впливають на кінцеві висновки. У зв’язку з цим, ПАТ «Укрнафта» звернулось до місцевого суду Швеції з заявою про оскарження вказаного рішення. Право на оскарження арбітражного рішення передбачено та гарантується шведським законом «Про арбітраж». Стокгольмський суд, прийняв вказану заяву ПАТ «Укрнафта» та знайшов достатніми підстави для відкриття провадження у справі про оскарження арбітражного рішення. Результатом розгляду справи може стати відміна арбітражного рішення. ПАТ «Укрнафта» сподівається на справедливий та неупереджений розгляд справи.

В будь-якому разі, ПАТ «Укрнафта» має сподівання, що така відома компанія як Kuwait Energy Co. припинить намагання, що мають ознаки безпідставного збагачення за рахунок товариства, зважаючи на те, що арбітражне рішення було винесено на підставі підроблених, недійсних документів, неправдивих свідчень та сфабрикованих фактів, які є результатом дій попередніх власників Карпатські Петролеум Корпорейшн.

Примітка: ПАТ «Укрнафта» не є державним підприємством, не має у складі статутного капіталу державної частки (50%+1 акція належить НАК «Нафтогаз України») та не залучає бюджетних коштів для здійснення господарської діяльності. Спір, що виник між ПАТ «Укрнафта» та компанією Карпатські Петролеум Корпорейшн є суто приватноправовими, такими що ґрунтується на засадах юридичної рівності, вільному волевиявленні та майновій самостійності юридичних осіб.

Читайте також