Економічна привабливість видобутку газу значно зросла порівняно з видобутком нафти

Зниження рентної плати на видобуток газу значно підвищило економічну привабливість видобутку природного газу порівняно з видобутком нафти. «Укрнафта» на сьогодні платить 45 % ренти за видобуток нафти, в той час як рентна плата за газ становить лише 29%.

Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс:

«Враховуючи собівартість, нам вигідніше видобувати газ, ніж нафту. В результаті ми плануємо видобувати більше газу та менше зусиль витрачати на видобуток нафти. З падінням ціни на нафту до мінімумів, що спостерігалися на початку цього року, розробка наших нафтових родовищ є все менш економічно привабливою».

Керівництво «Укрнафти» вже протягом довгого часу намагається в діалозі, з наданням підтверджуючих документів, переконати урядові органи та представників парламенту у важливості зниження ставки ренти на нафту до рівнів більшості нафтовидобувних країн. «Укрнафта» пропонує систему, при якій ставка рентної плати в Україні буде підніматися та опускатися, згідно зі змінами цін на нафту. У запропонованій системі поточна фіксована ставка в 45% буде досягнута при ціні на нафту вище 100 доларів США за барель, тобто в разі повернення до того рівня цін, який був на момент встановлення такої рентної плати в серпні 2014 року.

«Ми розчаровані очікуванням цих змін і погоджень, особливо в світлі прагнення «Укрнафти» інвестувати прибуток у збільшення видобутку нафти, а не знижувати видобуток. Ставку рентної плати за видобуток нафти необхідно знизити до 29%, щоб вона відповідала ставці ренти за видобуток газу, що полегшить виробничий процес і дасть можливість компанії інвестувати  заощаджене в розвиток видобутку» - заявив Джонатан Поппер, Виконавчий віце-президент «Укрнафти» з питань корпоративної стратегії і розвитку.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також