«Укрнафта» збільшить видобуток нафти за рахунок переоснащення існуючих свердловин

ПАТ «Укрнафта» планує наростити обсяги видобутку нафти на існуючих свердловинах за рахунок технічного переоснащення. Застосування сучасних технологій дозволить компанії підвищити ефективність розробки нафтонасичених горизонтів на діючих свердловинах.

З цією метою компанія відновила щорічні зустрічі робочої групи з питань застосування електровідцентрових насосів (ЕВН), де фахівці з регіональних управлінь видобутку і Науково-дослідницького і проектно-технічного інституту (Івано-Франківськ) обмінюються досвідом, обговорюють виробничі складності кожного родовища, показники роботи ЕВН і рівні видобутку по кожній робочій свердловині. За підтримки Інституту, робоча група виділила понад 100 свердловин для поглиблення існуючих установок ЕВН або для заміни на ЕВН більшої потужності, які будуть працювати на більших глибинах.

Слід зазначити, що в цьому році «Укрнафта» вже провела впровадження такого обладнання на трьох свердловинах НГВУ «Долинанафтогаз» в березні-червні. Нововведення відразу ж дало позитивний ефект, збільшивши загальний видобуток на більш ніж 50 тонн в день, перевищивши більш консервативні прогнози у 9 тонн на день. Таким чином, загальне зростання видобутку за два місяці перевищило 2 тис. тонн.

На разі триває процес закупівлі нового обладнання. Нещодавно відбувся тендер на поставку ще 22 установок ЕВН, введення в роботу яких, за консервативними прогнозами збільшить річний видобуток до 15 тис. тонн. Нові установки будуть поставлені у вересні-жовтні цього року. Проект введення в експлуатацію установок буде реалізований в 2016-2017 роках.

Цього місяця також планується проведення засідання робочої групи з питань використання  штангових глибинних насосів.

Маврикій Калугін, виконавчий віце-президент ПАТ «Укрнафта» з видобутку і переробки: «Керівництво компанії повністю підтримує відновлений обмін досвідом, ідеями та досягненнями, а також налагодження особистих стосунків між фахівцями різних регіонів. Їх професійне спілкування дозволить не тільки пошвидшити поширення важливої інформації на всіх виробничих підрозділах, а й значно поліпшити загальні результати роботи компанії».

Задля збільшення обсягів видобутку «Укрнафта» виводить на новий якісний рівень інші проекти у таких напрямках, як: стимулювання гідророзриву пласта, буріння додаткових стовбурів на фонді бездіючих свердловин, оптимізація видобутку газу, відновлення роботи з нагнітальними свердловинами і буріння нових.

Марк Роллінс, Голова Правління ПАТ «Укрнафта»: «Компанія зараз проходить складний етап реформування і не має можливості достатньо інвестувати у розробку родовищ та буріння нових свердловин. Однак, ми найкращим чином використовуємо те, що у нас є: модернізуємо виробничі одиниці, щоб підвищити ефективність роботи і збільшити видобуток нафти. Результатом таких оптимізацій і нововведень ми вбачаємо значне збільшення виробничих показників у майбутньому».

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел.: +38 044 239 14 93

Читайте також