План досудової санації «Укрнафти» на стадії узгодження

«Укрнафта» повідомлена, що «Нафтогаз України» проводить консультації з Кабінетом Міністрів України щодо плану, розробленого Правлінням «Укрнафти» для фінансової стабілізації компанії.

Раніше Правління «Укрнафти» розробило основні умови плану досудової санації, метою якого є підтримка платоспроможності компанії, і подало їх на затвердження Наглядовій раді.

Основні елементи плану містять:

• Проекції грошових потоків для погашення податкового боргу, згідно з показниками роботи компанії у майбутньому;

• Грошова виплата в розмірі 3.8 млрд грн. щодо частини 11 млрд куб. м природного газу, які «Укрнафта» видобула і передала «Укртрансгазу» в період від 2006 до 2012 року;

• Погашення заборгованості інших боржників на рівну суму.

Слід зазначити, що цей план в тому вигляді, в якому він поданий, передбачає на даний момент можливість часткової компенсації «Нафтогазом України» вартості спірного газу.

Згідно з положеннями плану, податкова заборгованість погашається повністю протягом 3 років, а компанія повертається до фінансової стабільності. Водночас компанія зможе підтримувати повною мірою діяльність з видобутку, надавати високоякісні робочі місця, а також здійснювати належні виплати в державний бюджет.

Марк Роллінс, Голова Правління «Укрнафти»:

«Я сподіваюся, що всі наші пропозиції щодо плану фінансового оздоровлення компанії будуть уважно розглянуті і затверджені найближчим часом, щоб у нас нарешті з'явилися чіткий план погашення заборгованостей перед усіма нашими кредиторами і можливість подальшого розвитку компанії».

Варто зазначити, що раніше «Нафтогаз України» звертався до «Укрнафти» щодо врегулювання газового боргу в розмірі 11 млрд куб. м природного газу. Проте сторони ще не досягли остаточної домовленості щодо порядку погашення заборгованості. «Укрнафта» повідомила, що це врегулювання може бути здійснено як постачанням газу, так і шляхом грошової компенсації, залежно від того, що буде більш вигідним для компанії і її акціонерів, і ця позиція не змінювалася.

 

 
 
За додатковою інформацією звертайтеся,  будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93
Читайте також