Щодо арбітражного розгляду ПАТ «Укрнафта» проти Російської Федерації

Розпочато арбітражний розгляд ЮНСІТРАЛ на підставі Російсько-Українського двостороннього інвестиційного договору. Російська Федерація заявляє про невизнання юрисдикції складу арбітражу і не надає заперечення проти позову; слухання призначене на 11 липня 2016 року, - повідомляється в прес-релізі Постійної Палати Третейського Суду, яка розташована в Гаазі.

Як відомо, 15 червня 2015 року ПАТ «Укрнафта» ініціювало арбітражний розгляд проти Російської Федерації з метою отримання компенсації за незаконне захоплення автозаправних станцій компанії на території Кримського півострова, який був окупований і анексований  Російською Федерацією в 2014 році. Підставою для звернення до суду стала двостороння угода про захист інвестицій між Україною і Російською Федерацією 1998 року, відповідно до якої  кожна із сторін взяла на себе зобов'язання не націоналізувати або експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншого боку, без своєчасної виплати справедливої компенсації. Однак, незважаючи на офіційну вимогу від ПАТ «Укрнафта», Російська Федерація відмовилася виплатити компенсацію за захоплення АЗС й іншого майна підприємства в Криму і місті Севастополі.

15 січня 2016 року «Укрнафта» подала позовну заяву. Російська Федерація не представила заперечення проти позову до 15 квітня 2016 року  термін, встановлений в процесуальному розкладі. 22 квітня 2016 року склад арбітражу ухвалив продовжити розгляд, відповідно до статті 28 (1) регламенту ЮНСІТРАЛ, незважаючи на неподання Російською Федерацією заперечень щодо позову. Як передбачено в процесуальному розкладі, 22 квітня 2016 року склад арбітражу поставив питання сторонам щодо юрисдикції. Відповіді на питання складу арбітражу повинні бути подані в строк до 3 червня 2016 року. Слухання з питань юрисдикції призначено на 11 липня 2016 року.

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також