ПАТ «Укрнафта» ініціює заходи щодо фінансової стабілізації компанії

Cьогодні Правління ПАТ «Укрнафта» звернулося до Наглядової ради товариства з пропозицією ініціювати процес фінансової стабілізації задля зміцнення платоспроможності ПАТ «Укрнафта» та скликати з цього питання Загальні збори акціонерів.

Цей крок обумовлений критичним падінням ціни на нафту у минулому році, що вплинуло на галузь загалом. Низька ціна на нафту, складне фінансове становище компанії, що виникло внаслідок історичної податкової заборгованості, а також стрімке зростання податкового навантаження на нафтовидобуток вимагають від керівників ПАТ «Укрнафта» термінових заходів з метою її фінансового оздоровлення вже найближчим часом.

Для того щоб запобігти призупиненню видобутку нафти і газу та, як наслідок, вимушеного скорочення або відпусток працівників, Правління компанії вирішило ініціювати процедуру  фінансового оздоровлення. Це дасть можливість фінансового «перепочинку», що дозволить не лише зберегти виробничі процеси, а й розрахуватися з боргами. Водночас це дозволить «Укрнафті» розпочати виконувати стратегію  розвитку компанії задля збільшення видобутку за рахунок оптимізації виробничих процесів.

Правлінням ПАТ «Укрнафта» з цього приводу проведені консультації з основними акціонерами та кредиторами, зокрема Державною фіскальною службою України і представниками Уряду. Всі сторони підтверджують необхідність та стратегічне значення фінансового зміцнення та подолання кризових явищ ПАТ «Укрнафта» як одного з ключових суб’єктів нафтогазовидобувного сектору економіки України.

Попередні консультації та конструктивна позиція сторін дають обґрунтовані підстави сподіватися, що спільні зусилля учасників процесу здатні вирівняти фінансовий стан компанії, сприяти погашенню її боргів перед державою, а також забезпечити подальшу прибуткову діяльність на користь акціонерів, трудового колективу та понад 25 тис. українців, що працюють у компанії.

Правління ПАТ «Укрнафта» розраховує, що Наглядова рада після обговорення цієї пропозиції невідкладно скличе Загальні збори акціонерів, на яких буде прийнято рішення щодо стабілізації фінансового стану компанії. Як тільки фінансові труднощі буде подолано, керівництво зможе впровадити свою нову амбіційну стратегію. Нагадаємо, що нова стратегія передбачає збільшення до 2025 року річного видобутку сирої нафти вдвічі, а природного газу – приблизно на 50%, що приведе до збільшення вартості ПАТ «Укрнафта» на користь усіх акціонерів.

 

За додатковою інформацією звертайтеся,  будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також