ПАТ «Укрнафта» заявляє про незаконність нарахування пені Міністерством економічного розвитку і торгівлі

ПАТ «Укрнафта» направило звернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням про скасування наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) про нарахування компанії пені за несвоєчасну виплату дивідендів.

Відповідно до документа від 29 січня, МЕРТ нарахувало компанії пеню у розмірі 1,51 млрд грн. Штраф нараховано внаслідок несвоєчасної виплати до державного бюджету 1,78 млрд грн дивідендів за 2011-2013 роки.

Ознайомившись із наказом, ПАТ «Укрнафта» заявляє, що його було прийнято з порушенням процедурних правил. Водночас, привертає увагу той факт, що підписання наказу проведено з порушенням процедури. Також слід зауважити, що пеня нарахована за несплату дивідендів у 2011-2013 роках, хоча розмір зобов’язань було визначено лише 10 жовтня 2014 року.

«Порушено як процедурні правила прийняття таких наказів, так і закон, що встановлює зобов'язання. ПАТ «Укрнафта» має намір оскаржити цей наказ МЕРТ», - зазначив Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс.

Нагадуємо, що 27 жовтня 2015 року МЕРТ видало подібний за змістом наказ про нарахування пені за несвоєчасну виплату дивідендів за 2014 рік. ПАТ «Укрнафта» наразі оскаржує цей наказ у суді, наступне засідання якого відбудеться 1 березня. Крім цього, звернення компанії з приводу ухвалення незаконного наказу знаходиться на розгляді бізнес-омбудсмена.

 

За додатковою інформацією звертайтеся в прес-службу: +38 044 239 14 93

Читайте також