Щодо призупинення ліцензій

ПАТ «Укрнафта» підтверджує, що отримало рішення Державної служби геології та надр України щодо призупинення трьох ліцензій на користування надрами на Юріївському, Голубівському та Лопушнянському родовищах у зв’язку із заборгованістю по рентній платі. Згідно з документом, для поновлення дозволів ПАТ «Укрнафта» повинно сплатити свою податкову заборгованість протягом 30 днів.

Проте компанія уже повідомила представників влади про руйнівні наслідки такого рішення. Якщо воно залишиться в силі, ПАТ «Укрнафта» буде змушене припинити видобувну діяльність за вказаними ліцензіями. Це призведе до зменшення прибутку компанії та, як наслідок, до зменшення виплат державі у формі податків та рентних платежів. Якщо ситуація затягнеться, то працевлаштування на цих нафтових родовищах опиниться під загрозою.

 «Ми дуже стурбовані цим рішенням, адже за нинішніх низьких цін на нафту компанія не генерує достатньо додаткових коштів і, відповідно, не в змозі платити більше, ніж поточні податкові зобов’язання. Скорочення видобувної діяльності має зворотну дію і є безперспективним. Податкова заборгованість – це давня проблема, і зараз ми активно ведемо переговори з Урядом щодо її розв'язання. Також ми звернемось до нього з проханням переглянути та скасувати це нелогічне рішення», – сказав Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс.

Крім того, він наголосив, що скорочення видобутку нафти в Україні призведе до багатьох негативних наслідків, зокрема збільшення імпорту нафти, скорочення робочих місць у країні та коливання ВВП.

 

За додатковою інформацією звертайтесь до прес-служби за тел: +38 044 239 14 93

Читайте також