Щодо суми заборгованості перед ПАТ “Укрнафта”, оприлюдненої НАК “Нафтогаз України”

27 березня Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” опублікувала аудовану звітність за 2012-2013 роки. У цьому документі компанія оцінює свою заборгованість перед ПАТ “Укрнафта” за нібито спожитий  населенням газ загальним обсягом 10,1 млрд. куб. м у 3,753 млрд. грн.

ПАТ “Укрнафта” вважає заниженим грошовий виразник заборгованості  НАК “Нафтогаз України” перед Товариством.

При розрахунку заборгованості за спожитий газ НАК опиралася на ціни, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Однак брати до уваги таку вартість не можна з двох причин.

По-перше, у 2006-2007 роках ціни на природний газ ПАТ «Укрнафта» законом не регулювалися. Відповідно, ціни на такий газ НКРЕКП не встановлювались і не могли встановлюватися (в даному випадку мова йде про майже 3,5 млрд.куб.м газу).

По-друге, постанови НКРЕКП про встановлення цін на газ, видобутий ПАТ «Укрнафта» у 2008-2011 роках, скасовані у судовому порядку. Суди встановили, що такі ціни не були економічно обґрунтованими та справедливими, а НКРЕКП порушила вимоги закону, затвердивши їх в розмірі, нижчому за собівартість продукції. Суди одночасно підтвердили, що у ПАТ «Укрнафта» існує гарантоване законом право на отримання справедливої компенсації за видобутий газ.

Розрахунок НАК «Нафтогаз України» своїх зобов’язань з прив’язкою до цін НКРЕКП вказує на спробу ввести в оману потенційних інвесторів, органи державної влади та суспільство в цілому. Такі дії не сприяють покращенню ситуації в нафтогазовій промисловості України.

Разом з тим, визнання своїх зобов’язань за спожитий газ зі сторони НАК “Нафтогаз України” може бути розцінене як позитивне зрушення у вирішенні конфліктної ситуації, що склалася навколо газу ПАТ “Укрнафта” 2006-2011 років видобутку.

Прес-служба ПАТ «Укрнафта» ([email protected])

Читайте також