Заява з приводу повідомлення про розпочате кримінальне провадження стосовно службових осіб ПАТ «Укрнафта»

13.05.2015 року прес-служба народного депутата України Дерев’янка Ю.Б. на Інтернет-сайті http://derevyanko.org/ поширила інформацію про те, що стосовно службовців «Укрнафти» МВС відкрито кримінальну справу за зверненням Дерев’янка. 14.05.2015 року Юрій Дерев’янко поширив вказане повідомлення на власній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» https://www.facebook.com/derevyanko.yurii.

Зважаючи на вказане, ПАТ «Укрнафта» вважає за необхідне повідомити наступне.

Як вбачається з поширеної паном Дерев’янком та його прес-службою інформації приводом для початку розслідування органом МВС кримінального провадження стало депутатське звернення щодо реалізації нафти, виробленої ПАТ «Укрнафта» у січні-лютому 2015 року, яку начебто було перероблено на Кременчуцькому нафтопереробному заводі без проведення біржових аукціонів, в результаті чого ПАТ «Укрнафта» нібито недоотримало доходи у розмірі близько 1 мільярда гривень.

Слід зазначити, що поширені паном депутатом відомості є завідомо неправдивими, оскільки починаючи з 2000 року, ПАТ «Укрнафта» реалізує усі обсяги нафти власного видобутку виключно на біржових аукціонах. Не виключенням є і нафта ресурсу січня місяця поточного року, яка була продана Товариством на біржових торгах 18.12.2014 року, а також нафта ресурсу лютого цього року, яка реалізована на аукціоні 23.03.2015 року. Стартові ціни обох аукціонів були встановлені аукціонним комітетом.

Ці обставини вже досліджувалися органами МВС у зв’язку з розглядом звернення народного депутата Лещенка С.А., поданого ним у лютому місяці поточного року. ПАТ «Укрнафта» надало правоохоронним органам усю необхідну інформацію та документи.

На жаль, згідно з чинною редакцією Кримінального процесуального кодексу України дослідча перевірка правоохоронними органами не проводиться, а кримінальне провадження розпочинається на підставі будь-якої формальної заяви чи повідомлення. На даний час такі приписи законодавства є інструментом маніпуляцій з боку зацікавлених осіб, якими не нехтують в популістських цілях і народні депутати.

За таких обставин ПАТ «Укрнафта» має надію, що засоби масової інформації та громадськість з розумінням сприймуть невідповідність змісту повідомлення прес-служби народного депутата Юрія Дерев’янка фактичним обставинам та вимогам нормативних актів.

ПАТ «Укрнафта» переконане, що належне розслідування кримінального провадження, розпочате за заявою пана Дерев’янка, призведе до його закриття у зв’язку з встановленням органом слідства відсутності як складу кримінального правопорушення в діях посадових осіб ПАТ «Укрнафта», так і самої події кримінального правопорушення. В свою чергу, Товариство докладе максимум зусиль у сприянні якнайшвидшому встановленню істини в справі.

Правління ПАТ «Укрнафта»

 

Читайте також