Затоварення складів «Укрнафти» може призвести до зупинки видобутку в кінці квітня - ІА «Інтерфакс-Україна»
Затоварення складів «Укрнафти» може призвести до зупинки видобутку в кінці квітня - ІА «Інтерфакс-Україна»

Затоварення складів ПАТ "Укрнафта" через проблеми з реалізацією нафти може призвести до зупинки видобутку в кінці квітня, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі компанії.

"Компанія багаторазово говорила про причини неможливості продажу нафти. Зокрема, до них відносяться зміни на ринку Чорноморського басейну, а також перехід єдиного працюючого в Україні НПЗ (ПАТ" Укртатнафта "- ІФ) на випуск палива за стандартами Євро-5 і, як наслідок, неможливість прийому української нафти як за кількістю, так і за рівнем ціни ... Якщо така ситуація збережеться, компанія припускає зупинку видобутку в третій декаді квітня ", - відзначили в прес-службі.

В "Укрнафті" вважають, що єдиним виходом із становища є експорт нафти. "Для цього необхідно внести зміни в нормативні акти України - постанова Кабінету міністрів №570. Ми неодноразово зверталися до уряду, профільного міністерства з проханням здійснити необхідні зміни. Проте до теперішнього часу на жодне з наших прохань не відреагували", - відзначають в компанії .

У прес-службі нагадують, що два останніх аукціону з продажу нафти українського видобутку були провалені через відсутність інтересу з боку покупців.

"На сьогодні компанія не дорахувалася доходу в 2,5 млрд грн (приблизна вартість двомісячного обсягу нафти), з яких не будуть виплачені належні податки і збори", - зазначають в "Укрнафті".

Як повідомлялося, продаж українських нафти і газоконденсату через біржовий аукціон є обов'язковою в разі, якщо контрольний пакет добувача належить державі або він працює на умовах спільної діяльності з держкомпанією.

Читайте також