Всесвітній день охорони довкілля
Всесвітній день охорони довкілля

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони довкілля, щоб сприяти усвідомленню людьми важливості збереження та піклування про світ. Дату обрали тому, що в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем довкілля (Стокгольм, 1972), за результатами якої розробили Програму ООН з довкілля (UNEP, United Nations Environment Programme).

На відміну від багатьох проблем, які люди не можуть вирішувати самотужки, зробити внесок в збереження довкілля здатен кожен. Але будуть ці внески позитивні чи негативні, вирішувати вам!

Ось декілька способів, як дбати про довкілля без особливих зусиль.

  • Електроенергія. Не залишайте зарядні пристрої в розетці, якщо до них не під'єднані гаджети. Ввімкнена в розетку зарядка споживає в середньому 40 кВт у рік.
  • Вода. Слідкуйте за споживанням та використанням води на роботі та в побуті, стежте за справністю та якістю обладнання водопостачання. Наприклад, приймання ванни може потребувати до 100 л води щоденно. Натомість душ може скоротити споживання води більше ніж вдвічі.
  • Ліс. Тут все просто – мінімізуйте кількість роздруківок. Наприклад, в Європі щорічно друкується 700 млрд листів паперу, які не використовуються!
  • Переробка одягу. Сьогодні це питання легко вирішується в багатьох європейських країнах – переважна більшість світових брендів в своїх мережах приймає одяг на переробку, заохочуючи клієнтів знижками на новий одяг. Поступово цей тренд запроваджується і в Україні, тож у вас є можливість стати його амбасадором. Крім того, все більше відомих брендів виготовляють одяг, взуття та аксесуари з вторинної сировини. Особливою популярністю користується пластик. З нього, наприклад, виготовляють поліестер, який використовують для пошиття найрізноманітнішого одягу: від спортивної форми та купальників до плащів і курток.
  • Сортування сміття. В Україні сортують всього 3% відходів, тоді як у Європі – 60%. За даними суспільної організації «Україна без сміття», в Україні приблизно сто переробних заводів та підприємств, але у зв'язку з тим, що у нас відсутня культура сортування сміття, ці заводи змушені закуповувати сировину закордоном. Тобто переробляти чуже сміття. Разом із тим щорічно кожен українець продукує в середньому 300 кг відходів, 94% яких потрапляє на полігони та звалища.

Із кожним роком все більше очевидно, що діяльність людини має колосальний вплив на планету. Глобальні зміни клімату, лісові пожежі, що охоплюють цілі континенти, аномально теплі зими, пандемії – світ дає зрозуміти, що потрібно змінювати ставлення до нього.

Ми бажаємо всім нам мислити і жити екологічно. Позбавитися токсичних речей і токсичних думок. Позбутися нарешті «пакету з пакетами» і купити стильну екоторбинку для походів у магазин.

БУДЬТЕ ECO-FRIENDLY І ЖИВІТЬ ІЗ «ЗЕЛЕНИМ СЕРЦЕМ»!

---

Із повагою,

Команда екологів ПАТ «Укрнафта»