Суд зобов'язав ДФС прийняти 2 млрд м3 газу в якості податкової застави
Суд зобов'язав ДФС прийняти 2 млрд м3 газу в якості податкової застави

30 січня Вищий адміністративний суд України підтвердив обґрунтованість рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яке зобов'язує Державну фіскальну службу України прийняти від ПАТ «Укрнафта» природний газ в якості податкової застави. Суд визначив, що ДФС, яка виступала відповідачем, не мала правових підстав для відмови в описі 2 млрд м3 природного газу, загальна вартість якого на сьогоднішній день перевищує 15 млрд грн.

«Відповідачем за відсутності на те правових підстав не було здійснено опис в податкову заставу активів, наданих позивачем, а саме – природного газу в обсязі 2 061 805,134 тис. м3», ‒ сказано у постанові суду, яка вступила в законну силу.

При цьому відмова ДФС у прийнятті газу в податкову заставу визнано протиправною.

Раніше «Укрнафта» запропонувала ефективний механізм погашення податкової заборгованості – в якості ліквідного майна використати 2 млрд м3 газу 2006 року видобутку, який знаходиться на балансі компанії. Однак ДФС на свій розсуд описала інше майно компанії. У зв'язку з цим «Укрнафта» звернулася в судові органи за захистом порушених прав та інтересів.

Щодо цього обсягу існує судове рішення від 19 травня 2014 року, в якому Вищий господарський суд України зобов'язав ПАТ «Укртрансгаз» і НАК «Нафтогаз України» не перешкоджати «Укрнафті» в здійсненні її права власності на 2 млрд м3 природного газу. Постанова суду також зобов'язала «Укртрансгаз» вилучити відповідний обсяг природного газу із підземних сховищ і передати «Укрнафті» з оформленням необхідних документів.

З урахуванням ситуації з «історичною» податковою заборгованістю, «Укрнафта» переконана, що виконання рішення суду з боку ДФС стане одним з ключових чинників на шляху до фінансового оздоровлення компанії.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби за тел. +38 044 239 14 93

Читайте також