Співробітники «Укрнафти» вийшли на акцію протесту
Співробітники «Укрнафти» вийшли на акцію протесту

Сьогодні профспілкові організації «Укрнафти» провели мирну акцію протесту біля будівлі Кабінету Міністрів України. Приблизно 2500 співробітників компанії прибули до Києва з усіх регіонів України, щоб відстояти законне право на роботу і висловити протест проти блокування роботи компанії з боку Державної служби геології і надр та Міністерства екології та природних ресурсів.

У 2017 році закінчується термін дії 9 ліцензій компанії, у 2018 – ще 27. Незаконні відмови у продовженні ліцензій з боку Держгеонадр вже призвели до зупинки видобутку нафти і газу на низці родовищ, втрати 17% видобутку нафти і газу, скорочення обсягів виробництва скрапленого газу і практично повної зупинки Гнідинцівського газопереробного заводу. Компанія вже оголосила про вимушене скорочення інвестиційної програми і можливе скорочення 1500 робочих місць. Зупинка видобутку залишила без газу напередодні опалювального сезону десятки тисяч людей у 8 населених пунктах Сумщини.

Голова Об'єднаного профспілкового комітету працівників ПАТ "Укрнафта" Ігор Копач:

«В той час, як на сході країни триває запекла війна з агресією Росії, а Україна намагається знизити споживання імпортного газу, в урядових кабінетах відбувається своя війна – зрадницька війна проти вітчизняної нафтовидобувної галузі для остаточного руйнування енергетичної незалежності країни. Наш обов'язок попередити, що дії від державних органів будуть мати катастрофічні наслідки, призведуть до зупинки роботи ПАТ "Укрнафта", від чого держава може втратити власний видобуток нафти і мільярди гривень податків».

Представники профспілок передали вимоги трудового колективу «Укрнафти» до Кабінету Міністрів України:

- продовжити і видати спеціальні дозволи на дев'ять родовищ «Укрнафти», що передбачено судовими рішеннями;

- забезпечити розгляд та затвердження запропонованого плану фінансового оздоровлення компанії;

- опрацювати механізм погашення податкової заборгованості "Укрнафти" перед держбюджетом, в тому числі за рахунок повернення «Нафтогазом України» природного газу власного видобутку «Укрнафти»;

- забезпечити притягнення до відповідальності представників органів виконавчої влади, чиї протиправні дії призвели до зупинки низки родовищ.

 «Якщо трудовий колектив компанії не отримає гідної відповіді від Уряду, наступним кроком безумовно буде оголошення загальнодержавного страйку співробітників компанії», - стверджують в Об'єднаному профкомі «Укрнафти».

 

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до прес-служби: +38 044 239 14 93

Читайте також