Що відомо світу про COVID-19?
Що відомо світу про COVID-19?

Прогнозувати, як завтра поводитиметься пандемія, – діло невдячне. Ми не знаємо, чи зросте кількість випадків інфікування, чи знайдуть вакцину, чи загрожує світові новий локдаун. Але знаємо дещо інше – нам бракує якісної інформації щодо безпосереднього впливу хвороби на людину.

Після ретельного моніторингу ресурсів МОЗ і ВООЗ ми зробили підбірку фактів про covid-19. Деякі з них вам вже знайомі, а про деякі ви, можливо, прочитаєте вперше.

  • Симптоми ковіду проявляються найменше через 1 день після інфікування, найбільше – через 14 днів. Середній термін – 5-6 днів.
  • Переважна більшість людей переносить хворобу в легкій формі. Серед симптомів: температура 37-37,5 градуса, сухий кашель, втома.
  • Інколи у хворих можуть спостерігатися: біль у м’язах, біль у горлі, втрата нюху та смакових відчуттів, головний біль, висипання шкіри.
  • Серед симптомів важкої форми: утруднене дихання чи задишка, відчуття здавленості у грудях.
  • Наукові дані вказують, що діти і підлітки схильні до ризику інфікування в тій же мірі, що і представники інших вікових категорій, і також можуть бути джерелом поширення covid-19. Однак вони менше схильні до ризику розвитку важких форм захворювання.
  • За найменших ознак застуди або підозри на інфікування потрібно самоізолюватися і звернутися до сімейного лікаря. Часто захворювання прогресує дуже швидко. Якщо в перші дні медики можуть діагностувати бронхіт, то без належного лікування за 1-2 доби він ризикує перейти у запалення легень.
  • Щоб позбутися всіх симптомів ковіду і повернутися до звичного ритму життя, може знадобитися понад три-чотири тижні. Більшість людей, які перехворіли на covid-19, вказують, що втома, кашель, відсутність нюху та смакових відчуттів турбують їх протягом тривалого часу. Одна з причин, чому симптоми відчуваються так довго, полягає в тому, що коронавірусна хвороба, окрім легень, завдає шкоди серцю та впливає на роботу мозку.

Вчені вказують, що ще багато довготривалих впливів covid-19 на людину досі невідомі. Однак рецепт безпеки точний: чисті руки, правильне користування захисною маскою, уникнення місць скупчення людей.

Колеги, дбайте про себе і свідомо оцінюйте ризики!