Заявление ПАО «Укрнафта» по ситуации, которая сложилась с проведением специализированных аукционов по продаже сжиженного газа для нужд населения

Проведення відповідного аукціону було призначене на 21.08.2014 року об 11.00 год., про що Українською аграрною біржею опубліковане відповідне оголошення в газеті «Урядовий кур’єр» та на офіційній сторінці біржі в мережі Інтернет.

Реакцією на публікацію вказаного оголошення стало особисте письмове звернення Міністра енергетики та вугільної промисловості України Продана Ю.В. до Української аграрної біржі з погрозами на адресу біржі в разі організації та проведення нею аукціону.

Слід зазначити, що на цю ж дату на 14.00 год. Українською універсальною біржею було призначено альтернативний спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення. Внаслідок втручання пана Продана Ю.В., а також особистого адміністративного тиску на керівництво підприємств газопостачання з боку радника Міністра на громадських засадах пана Дроздова І.В., який є заступником голови Аукціонного комітету, жоден покупець на аукціон на Українській аграрній біржі не зареєструвався. В той же час, всі покупці в ручному режимі були скеровані на Українську універсальну біржу.

Зважаючи на вказане, ПАТ «Укрнафта» вважає, що безпрецедентні дії посадових осіб Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, зокрема, його очільника Продана Ю.В. і радника Міністра Дроздова І.В. в інтересах конкретних бізнес-структур, як то особиста участь в судових засіданнях, лобіювання інтересів одних та відвертий тиск на інших господарюючих суб’єктів, мають ознаки зловживання владою та службовим становищем. Також, змушені констатувати, що нові підходи посадових осіб Міненерговугілля до організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу, на жаль, не відповідають загальним принципам проведення аукціонів, закріпленим пунктом 54 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011 року, а саме: добросовісній конкуренції, відкритості та прозорості, недискримінації учасників.

На жаль, головним заручником і жертвою корупційних ігрищ стає населення України. ПАТ «Укрнафта» вважає, що Міністром Проданом Ю.В. реалізовані антиконкурентні засади аукціонних торгів. Однак, зважаючи на критичність ситуації із забезпеченням населення скрапленим газом, ПАТ «Укрнафта» будучи соціально відповідальною компанією прийняло рішення про участь в аукціоні, зрежисованому Міненерговугілля й організованому Українською універсальною біржею. На вказаний аукціон Товариством реалізовано ту ж кількість скрапленого газу (1 752 тонни), що й планувалася до продажу на Українській аграрній біржі, за тією ж стартовою ціною – 3 199,00 грн. за тонну (з ПДВ).

Правління ПАТ «Укрнафта»

Читайте также